Brak dostępu do internetu

Witam. Piszę tego posta na prośbę kolegi więc dodam że nie chodzi tu o mój komputer opisany w podpisie.

Oboje mamy tzw internet mobilny czyli za pośrednictwem sieci komórkowej wraz z modemem Huawei E1550 ( dodam że nie chodzi tu o żadną polską sieć gdyż jesteśmy za granicą więc proszę nie pytać o ustawienia danych sieci tym bardziej iż oba modemy są zakupione orginalnie w salonie wraz z pakietem startowym)

Instalacja sterowników modemu i oprogramowania przebiegła bezproblemowo. Uruchamia się program do łączenia się z siecią i ja na moim laptopie łączę się bez problemu, wszystko ładnie śmiga cały necik, tymczasem u kolegi po kliknięciu na przycisk “connect” proces staje na informacji “connecting device” i koniec. Nie może za żadne skarby połączyć się z siecią. Sieć jest wykrywana bo jest logo sieci i kreseczki z aktualnym zasięgiem ale połączyć się niechce. Podłączał modem do kilku portów USB ale przy każdym to samo. Co go blokuje, dlaczego nie łączy? Macie jakąś radę. Czy jakieś porty zablokowane, czy jakiś inny program to blokuje czy jak? Ja nie wiem. Jego system to windows vista. Dodam jeszcze że jego modem gdy podłącze do mojego Acerka to chodzi bez problemu i necik jest.

Aha i jeszcze jedno. Około 2 miechy temu nie było tego problemu a pojawił się on po tym ( być może) gdy jeszcze w kraju kombinował z połączeniem Liveboxa przez Bluetooth. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? może coś namieszał? Nie wiem ale może coś poradzicie