Brak dostępu do Internetu

Witam, mam problem z wi fi, w laptopie. Niby łączy się ale jednak pokazuje  brak dostępu do internetu, dzieje się tak niezależnie od tego jaką kartę podłącze do laptopa, dodam że na innych komputerach łączenie z wi fi odbywa się bezproblemowo. Laptop jakiego używam to Fujitsu Fifebook A544, Win7 x64, karta Intel N-7260, system czysty. Moduł oszczędzania energii przestawiony na maksymalną wydajność, zmiana kanałów na routerze nic nie pomaga, zmiana sposobu szyfrowania też nic, ręczna konfiguracja karty sieciowej również nic nie pomaga :/.

Komputer dostaje adresy IP?

Czy komputer dostaje IP tego nie wiem, jak to sprawdzić?

W wierszu poleceń wpisz

ipconfig

i wklej nam tutaj wynik.

komputer testowany na Ubuntu 12.04.1 LT i w tam pokazuje rozłączono, nie wykrywa żadnej sieci, być może to zbyt stara wersja ubuntu i nie obsługuje tej sieciówki. A co do wyniku z ipconfig to:

config.thumb.png.c65d32bbebca4240d61d82d

Ta brama 0.0.0.0 wygląda dziwnie.

Sprawdź, co zwraca polecenie

ping 192.168.0.1

Powinieneś zobaczyć informacje o odpowiedzi z jakimś czasem.

Domyślam się, że po kablu działa? Jeżeli tak, to sprawdź, jakie adresy dostaje Karta Ethernet Połączenie Lokalne. Brama i maska powinny być identyczne, a Adres IPv4 powinien różnić się tylko na ostatnim członie.

Wszystko sprawdziłem i wyniki na screenach niżej, jednak na kablu nie jest tak jak mówisz  brama i maska się ewidentnie różnią :confused:

ping.thumb.png.ebc32462d30f5ceb4367d6738lokalnie.thumb.png.69001d2ae7bc292fcb5ac

Maski są ok, a problem stanowi dodatkowa brama 0.0.0.0.

laptop jest fabrycznie nowy prosto ze sklepu więc kto wie czy czegoś takiego nie zainstalowali gdzieś ze sterownikami, sprawdzę później

Udało mi się opanować :). Reinstal systemu pomógł :slight_smile:

Radykalna terapia, ale dobrze, że chociaż skuteczna.

dzięki za pomoc :slight_smile: