Brak dostępu do konta po instalacji windowsa

Witam

Po nocnych i dzisiejszych porannych przebojach z kompem musiałem w końcu na nowo zainstalować windowsa XP

Przy instalacji nie formatowałem tylko zaznaczylem “pozotaw system plikow bez zmian” zeby nie stracic np tego to bylo na pulpicie, ulubionych, danych aplikacji itp

Po instalacji windy zalozylem konto o innej nazwie niz poprzednie zeby nie nadpisac niczego

Niestety nie mam dostępu do starego konta

po wejściu w “Documents and Settings” wyswietaja mi sie miedzy innymi profile “Nowy” i “Stary”

O ile w “Nowy” moge bez problemu wejsc to po kliknieciu na “Stary” wyskakuje “Odmowa dostępu” a jak biore właściwości konta to jest 0 bajtów

tak jakby nic nie było w nim

Chcialbym odzyskac dane z tego profilu “Stary” ale nawet wejsc do niego nie moge…

Bylbym baardzo wdzięczny za pomoc

Może spróbuj tak: jak masz drugi dysk to postaw na nim nowy system, a te z którego chcesz odzyskać dane podepnij jako drugi. Wtedy powinieneś mieć dostęp do wszystkiego. Proponuje tylko wcześniejsze wyłączenie usługi przywracania systemu na nowym Xp.

Drugi sposób to uruchomienie jakiego linux’a z płyty, zamontowanie partycji WinXp i przekopiowanie danych z profilu “Stary”, ale nie do końca jestem pewny jak sie zachowają uprawnienia plików ;).

częściowo obie już poradziłem

zainstalowałem właśnie drugi system ale nie mógł być to XP bo jest taka sama sytauaja.

VIsta obie lepiej z tym poradziła chociaż też bez kłopotów się nie obyło…

nie ma wszystkich plików ale co ważniejsze udało się skopiować (między innymi ważne dane z pulpitu)

męcze się dalej. może uda sie wszystko odzyskać :slight_smile:

Zamiast się męczyć i tracić czas na stawianie kilku systemów obok siebie wystarczyło po prostu przejąć “stare” pliki/foldery na własność i ewentualnie poprawić uprawnienia do nich. Pięć minut roboty :slight_smile:

http://support.microsoft.com/kb/308421/pl

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7582

I co tam jeszcze na ten temat w google znajdziesz.

zrobilem to samo tylk dodatkowo jeszcze VIste zainstalowalem :smiley:

ale najwazniejsze ze udalo sie odzyskac pliki