Brak dostepu do okreslonego urzadzenia

Witam serdecznie,

Mam duży problem… Mianowicie zainstalowałem program antywirusowy Avast! i uruchomiłem ponownie komputer z zaznaczeniem funkcji przeskanowania dysków. Po wykonaniu skanowania przez ten program w momencie uruchamiania laptopa wyskoczylo kilka będów (Bląd 42060; głównie z takimi oznaczeniami —> Win32: VB-FHW oraz Win32: Agent-EMS)

W przypadku jednego dokonałem usunięcia - i nie był to plik systemowy, a w przypadku kolejnych albo przeniosłem do kwarantanny lub zignorowałem.

Problem jaki mnie dotyka dot. pracy windowsa XP po przeskanowaniu i ponownym uruchomieniu. Otóż, żadna ikonka, plik, nic w zakładce start, w Panelu Sterowania, ani plik Przywracania systemu - NIE ODPOWIADA! jedynie pojawia się komunikat:

Proszę o pomoc w tej sprawie… co mogę zrobić by odzyskać dostęp do mojego lapka? Chciałbym przywrócić system do momentu przed instalacją tego antywira.

Proszę o odpowiedź i pomoc z waszej strony…

pozdr

didu

Start -> Programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu -> zaznacz: “Przywróć komputer do wcześniejszego stanu” (Dalej) -> wybierz z kalendarza odpowiedni dzień.

Tak, ja wiem w którym miejscu jest Przywracanie Systemu, jednak problem tkwi w tym, iż w momencie kliknięcia na ikonę Przywracanie systemu wyskakuje błąd: “System Windos nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu”

i tutaj nie wiem …

Spróbuj uruchomić Przywracanie systemu w trybie awaryjnym (naciśnij klawisz F8 przed rozpoczęciem wczytywania systemu).

EDIT:

Spróbuj ewentualnie tak:

Start -> Uruchom -> wpisz: CMD (ENTER) -> wpisz: %windir%\system32\restore\rstrui.exe (ENTER)

jeśli chodzi o tryb awaryjny to owszem uruchomił mi przywracanie systemu, jednak nie wykonał żadnych działań i wszystko jest w dalszym ciągu tak samo…

jeśli chodzi o uruchomienie CMD - to po wpisaniu w aplikacje uruchom - CMD --> (ENTER) pojawia się ponownie komunikat: “System Windos nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu”

właśnie przy uruchomieniu … pojawił się równiez komunikat o braku dostępu - a określony był plik "…system32\restore\rstrui.exe "