Brak dostępu do panelu admninistracyjnego w routerze

Mam router Belkin Wireless G, po skonfigurowaniu przez jakiś czas działał bezproblemowo. Jednak dzisiaj coś się stało i sam z siebie wczytał ustawienia domyślne. Gdy połączyłem się z routerem przez jego IP i sklonowałem adres MAC, u mnie na blaszaku połączonym przez kabel wszystko zaczęło śmigać jednak na Laptopie przez Wi-Fi nie znajdowało sieci. Zacząłem więc grzebać w ustawieniach i ustawiłem Use as Access Point na Enabled i teraz nie mogę się połączyć z routerem przez jego IP, na laptopie sieć jest znajdowana ale nie może się połączyć. Nie wiem co robić, pomożecie przywrócić go do poprzedniego stanu???

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

No to zresetuj go do ustawień domyślnych, czyli gdzieś w routerze powinien być przycisk reset, kliknij go i sprawdź czy działa. Ps. podaj model routera

Prawdopodobnie z tyłu masz przycisk reset, przytrzymaj najlepiej ok. 30s i będą ustawienia domyślne.

A tam w tym Wireless to nie masz samej nazwy Access Point ?

Mój router to Belkin Wireless G tak pisze na pudełku. I mam tam podane tak jak napisałem: Use as Access Point.

Zrób ten reset i sprawdź :!:

Reset zadziałał, dzięki wam, mam z powrotem panel, i kolejne pytanie dlaczego jeżeli ustawie sieć i próbuje się z nią połączyć to nie mogę??? Wyskakuje problem że system Windows nie może nawiązać połączenia.

Ale nie działa sieć wifi czy przewodowa też? A co do modelu no to musisz znaleźć, poszukaj w ustawieniach routera. Jeżeli są ustawienia domyślne to model powinien pisać w Router Name:

EDIT podaj jak najwięcej szczegółów, między innymi jaki system operacyjny, jaka karta sieciowa, czy zainstalowane masz service packi? ITD

Nazwa to: Belkin Wireless G Router. Przez kabel już skonfigurowałem i mam na blaszaku z Xp SP3. Ale jak chce się połączyć laptopem przez Wi-Fi na Viście SP1 to nie dam rady. Pokazuje mi sieć jak wyszukuje, lecz gdy się łącze wyskakuje błąd: System Windows nie może nawiązać połączenia z siecią i dalej nie idzie.

Na laptopie wszystko ustawiłeś dobrze? Sterowniki do karty bezprzewodowej w laptopie zainstalowane? Klikasz połącz i wyskakuje błąd po chwili?

Pisałem na początku że jeszcze dzisiaj wszystko pięknie śmigało, lecz router się przestawił i trzeba było go od nowa ustawiać wcześniej internet był na tym laptopie i nic nie było zmieniane.

A pamiętasz jak był ustawiony? I czy teraz go ustawiasz tak samo? I tak w ogóle jak router sam się przestawił? :stuck_out_tongue: co wszystkie ustawienia się zmieniły? o_O

I tak btw następnym razem rób kopię zapasową ustawień routera :stuck_out_tongue: