Brak dostępu do partycji C - ustawienia grupy odmowej

no więc chciałem sobie ustawić sieć domową miedzy moim laptopem i komputerem stacjonarnym, komputery się widziały, ale była odmowa dostępu przy próbie zmiany jakiegokolwiek pliku na drugim komputerze, utworzenia nowego id…

założyłem sobie z poziomu win 7 ( na laptopie) od nowa grupę domową, ale drugi komputer (z win vista) miał cały czas problemy z dostępem do plików po mimo umożliwienia mu dostępu nawet bez hasła i udostępnienia wszystkich partycji… w drugą stronę było tak samo…

i tutaj zauważyłem, że nie mam dostępu do partycji C na laptopie na którym ona istnieje - przy próbie wejścia z poziomu Komputera na dysk lokalny C wywala mi błąd, który mnie informuje, że element jest niedostępny. drugą partycję widzi mi normalnie… nawet we właściwościach partycji mam, że ma ona rozmiar 0 bajtów ;/

jakieś rady co do dostępu do partycji?

edit:

dodam, że system to win 7 rc1 x86, a moje jedyne konto ma uprawnienia administratora

do tego nie mogę wejść w większość funkcji w panelu sterowania, uruchomić części programów

nawet z poziomu win pe nie mogę odpalić przywracania systemu, czy w ogóle dostać się na partycję

partycja systemowa we właściwościach pokazuje, że ma 0 bajtów…

edit 2:

no dobra - zrobiłem sobie od noa tabele partycji i zainstalowałem na nowo win 7 - na razie działa…