Brak dostępu do plików po reinstalacjio systemu

Cześć.

Kilka dni temu postanowiłem przeinstalować system, wszystkie zdjęcia oraz muzykę(około 30 GB) zgrałem na partycję E, ponieważ nie miałem nośnika na który mógłbym zgrać te dane, i postanowiłem tej partycji nie formatować, aby po reinstalacja odzyskać dane. Jednak dane te były zabezpieczone, aby inni użytkownicy nie mieli dostępu do nich.

Teraz po reinstalacji przy próbie otwarcia któregoś ze zdjęć w Przeglądarce fotografii systemu Winodws wyskakuje komunikat “Przeglądarka fotografii systemu Winodows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ użytkownik nie ma odpowiednich uprawnień pozwalających na dostęp do lokalizacji pliku”

W zabezpieczaniach folderu/pliku zmieniłem właściciela na konto na którym jestem aktualnie zalogowany(Administrator), jednak nic to nie pomogło.

Dodam że wszystkie pliki są podpisane zieloną czcionką.

System przed jak i po instalacji-Windows 7 Professional.

Zielony kolor oznacza, że pliki zostały zaszyfrowane:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … er-or-file

http://www.vistax64.com/tutorials/99959 … -file.html

Witam,

obawiam się iż Twoje dane przepadły, o ile nie wykonałeś kopii certyfikatu osobistego odnośnie szyfrowania EFS. Zielony kolor czcionki oznacza, iż dane zostały zaszyfrowane, a bez kopii certyfikatu nie będziesz mógł ich odczytać.

Pozdrawiam

Niestety nie wykonałem kopii certyfikatu.

Przy próbie wykonania operacji z drugiego linku podanego przez Atis wyskakuje błąd “Odmowa dostępu”

Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem, żeby zaszyfrować sobie pliki po czym przeinstalować OS… Może robiłeś kiedyś jakiś backup partycji z Windowsem?

Już wcześniej zostało napisane, że bez kopii certyfikatu tego nie odszyfrujesz:

W drugim linku masz Advanced EFS Data Recovery i ewentualnie możesz spróbować tego programu.

Ogólnie system strasznie mi wariował, zawieszał się, sypał BS, to co mi się udało zgrać -zgrałem. A tych danych nie miałem na co zgrać i po prostu zapomniałem, że były zaszyfrowane. Na szczęście to nie był dokumenty ani żadne inne ważne pliki.