Brak dostępu do sieci na jednym laptopie

Witam!

  1. Posiadam modem Mikrotik rb751u-2hnd. Skonfigurowałem go, wszystko niby pięknie, ładnie. Internet działa na 7 urządzeniach bez problemu, ale na jednym laptopie jest problem - zazwyczaj przeglądarki ani inne programy w ogóle nie chcą połączyć się z internetem. Jak już się uda to według wskazań speedtestu prędkość wynosi ~0.5Mb/s, albo ~0.25Mb/s.

Próbowałem resetować ustawienia routera (myśląc, że może gdzieś przez przypadek ustawiłem jakąś regułę), ale to nic nie dało. Zmieniłem system z W7 na W8, zainstalowałem sterowniki i po paru godzinach znów to samo. Zastanawiam się czy może to być od łatki MS Hotfix od Samsunga, ale nie da się jej odinstalować. Sprawdzałem jeszcze na BT5 i tu tak na szybko wszystko dobrze działa (tylko, że z pendrive’a).

Polecenie ‘ping’ - żadnych problemów - normalnie wysyła i obiera pakiety.

Macie może jakieś pomysły?

  1. Próbowałem podłączyć dysk do USB w/w routerze, ale jakoś nie mogę go otworzyć w połączeniu sieciowym, ani nie wykrywa go na urządzeniach z DLNA. Zmieniłem ustawienia w SMB i wyświetla mi się w Sieć\MikroTik(nazwa folderu, którą podaje w zakładce SMB) i ten folder jest pusty. Coś trzeba jeszcze ustawiać?