Brak dostępu do sieci wifi -WNR1000v3 - N150 Wireless Router

Cześć, 

 

od wczoraj mam problem z internetem, tj. całkowity brak możliwości połączenia się z siecią. Samą sieć wykrywa ale mam komunikat o ograniczonym dostępie. Tu na wstępie proszę o wyrozumiałość, niestety nie mam innej możliwości jak pisać z pakietu w telefonie ponieważ problem tkwi raczej nie w komputerze (brak możliwości korzystania z sieci rowniez w telefonie). Więc będzie to droga przez mękę.

 

Wszystko zaczęło się od tego, że grzebałem w ustawieniach routera wpisując 192.168.0.1, musiałem coś poprzestawiać. Mialem w tym jakiś interes, na potrzeby głupiej gry. Adres IP zmienił się na 10.0.0.3. Zresztą jak potrzebne będą jakieś screeny to dajcie znać - spróbuję się przemęczyć na tym telefonie i wkleić z niego tu jakieś zdjęcia. 

 

Problem raczej nie jest z kartą sieciową, diagnostyka nie wykrywa przy niej błędów. Natomiast przy diagnostyce połączeń internetowych mam info: “połączenie między punktem dostępu, routerem lub modemem kablowym a Internetem zostało przerwane”.

 

Na razie takie szczątkowe informacje. Czekam na jakieś sugestie; wszystkie chwyty dozwolone - właśnie zrobiłem format Windowsa licząc na to, że może dzięki temu komputer połączy się z siecią ale nic to nie dało. Na ewentualne pomocne odpowiedzi bede się starał odpisywać w miarę szybko, mimo takiego obecnie internetu jaki mam.

Na stronie 37 instrukcji obsługi http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/WNR1000V3/WNR1000v3_SM_24SEPT2010.pdf masz podane domyślne parametry ustawień, które odpowiadają za połączenie z siecią. Łatwo więc doprowadzisz router do używalności.

Ewentualnie możesz przywrócić do ustawień fabrycznych przyciskiem reset z tyłu. Potem trzeba będzie go skonfigurować. Jeśli adresy są pobierane automatycznie, nie ma potrzeby klonowania MAC, logowania po PPPoE etc to po zresetowaniu ustawień internet będzie działał. Na pewno trzeba będzie zmienić nazwę i hasło sieci wifi na własne czy ustawić poprawną strefę czasową.

Instrukcja się przyda, jednak mam problem z zalogowaniem się do ustawień routera, jeszcze jakiś czas temu chociaż to działało a teraz strona z ustawieniami ledwo co się wczytuje i tak naprawdę nic nie jestem w stanie zrobić. Tak to wygląda jak niżej, na bocznych pustych paskach powinny byc odnośniki do różnych ustawień które się niestety już nawet teraz nie ładują, po chwili po prostu wyrzuca typowy komunikat o braku możliwości połączenia z siecią/ braku możliwości załadowania strony. Przepraszam że screen ucięty ale tyle tylko mogłem wysłać z telefonu.

 

Sam router stoi na parterze, póki co nie mam do niego dostępu. Pewnie dziś niewiele zrobię bo później do pracy, nie wiem czy jak ja grzebałem u siebie i mimo że nie mam fizycznego dostępu do routera to wszyscy teraz nie mają tu internetu?

IMG_20160622_141154_20160622142058368_20160622142227377.jpg