Brak dostępu do ustawień routera po aktualizacji firmware

(MariuszListecki) #1

Sprawa to troche dziwna Mam Tp Linka modem TP-LINK TD-W8950N

I miałem na nim zainstalowany Firmware orange neostrada był on z 2014

W zeszłym roku próbowałem wgrać na niego Oryginalny firmware tp linka ale ponieważ nie umiałem go skonfigurować wróciłem do orangowego, Oryginalny chciałem wgrać w zeszły roku dlatego iż jakimś cudem na firwarze tp linka synchronizował mi sie jakieś 1,5 Mb/s szybciej niż na tym orangowym.Jak to sie działo nie pytajcie mnie nie wiem.

Dzisiaj jakoś trafiłem na strone tp linka i jak już tam byłem postanowiłem zobaczyć czy moje urządzonko dostało nowy update okazało sie że i owszem bez wiekszego przekonania pobrałem i zaktualizowałem. o dziwo działą tylko że nie moge wejść wrouter gdy wpisuje domyślny login i hasło wyskakuje incorect user name or password Ktoś ma jakiś pomysł co jest

(mechanic) #2

Domyślny login i hasło to  admin:admin,  jak nie działa to sprawdź poprzednie hasło(jeśli było zmieniane), lub upewni się czy neostrada nie daje własnych haseł (sam nie korzystam z neostrady, to nie wiem)

(Longhorn2009) #3

Przywróć do ustawień fabrycznych. Swego czasu router ZTE po zmianie z softu orange na stock’owy też nie chciał się logować.

(MariuszListecki) #4

za 11 się zalogowałem i o dziwo jak hasło przeszło (admin) to już sie loguje normalnie

(mulp) #5

dobrze, ze się udało bez resetowania do ustawień fabrycznych - często jest tak ze nowsze firmware jest na tyle różne od starego ze porostu konfiguracja się psuje - ale z jednej strony to świetne zabezpieczenie samego routera :D, generalnie o ile jest możliwość zaznaczyć “reset configuration” to warto to wybrać :slight_smile: i ustawić sobie router na nowo.

a już najlepiej wgrać sobie openwrt/ddwrt/tomato :slight_smile: w zależności co działa na naszym sprzęcie.