Brak dostępu/uprawnień do używania zasobu sieciowego

Witam,

mam problem, przy próbie “odwiedzenia” otoczenia sieciowego pojawia mi się komunikat:

xyz nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna.

Przy czym xyz to jest nazwa grupy roboczej, do której przynależą oba komputery.

Z dalszych informacji:

  • na jedynym komputerze jest win xp home, na 2 windows 7.

  • jeśli w wierszu poleceń wpiszę “ping ip” przy czym ip - to adres ip ktory chciałbym ujrzeć w sieci to połączenie jest nawiązywane.

Przegooglowałem na prawo i lewo problem jednak nic z tamtejszych rad nie poskutkowało.

a wlaczyles udostepnianie plików, przypisales konkretne nr tcp do kompów? łączysz sie z tamtymi kompami przez kabel czy router bezprzewodowo? więcej infa prosze:P

Łączę się przez router.

Mógłbyś wyjaśnić jak to sprawdzić? Robiłem już xy rzeczy memotechnicznie.

Znalazłem takie coś:

"Na początku należało by sprawdzić czy nie jest włączony żaden firewall microsofta wbudowany oraz inny. Następnie sprawdzamy czy konto gościa jest włączone. W tym celu uruchamiamy konsole Zarządzanie komputerem i przechodzimy na zakładkę użytkownicy. Szukamy konta gościa, jeżeli jest wyłączone no to włączamy je. Przechodzimy do konsoli zasady zabezpieczeń lokalnych i przechodzimy do zakładki Przypisywanie praw użytkownikom i szukamy zasady odmowa do tego komputera z sieci. Sprawdzamy edytując ją czy nie ma tam konta gościa, jeżeli jest należy usunąć. Dalszym etapie szukamy zasady uzyskiwanie dostępu do tego komputera z sieci i tam dodajemy grupę użytkowników wszyscy. Jeżeli masz partycję na NTFS powinieneś jeszcze ustawić zakładkę zabezpieczenia. "

tylko, że “zimy do konsoli zasady zabezpieczeń lokalnych”. Nigdzie tego w xp home nie mogę znaleźć.

Wszędzie piszą, że jest to w panel sterowania - narzędzia administracyjne, jednak u mnie tego nie ma.

Wpisz sobie w serwer WINS adres routera i po ptokach :wink:

Pamiętaj o tej samej grupie roboczej.

Dokładnie tak.

Wiele osób o tym zapomina i później są takie efekty.

Na routerze nie było adresu ip. Ale wnioskuje, że adres ten figuruje(urchom-cmd-ipconfig) jako brama domyślna w połączeniu.

Po wpisaniu, zrestartowania połączenia (włącz/wyłącz) pokazuje się ten sam komunikat.

Serwer WINS wpisujemy w każdym kompie w sieci:

50186c1e9ac8607dm.jpg

Zgadza się. Ale chodzi mi o adres ip routera.

Na “odwrocie” jest tylko LAN MAC oraz WAN, zatem pomyślałem, że adres domyślny routera znajdę jako brama domyślna.

To nie pamiętasz jaki adres skonfigurowałeś dla routera ??

Powinno się wyświetlić w “stanie połączenia” (obok zegara, wejść w zakładkę obsługa) gdy podłączysz się jakimś kompem do routera - będzie to brama.

To co napisałaś napisałem powyżej. Ale mniejsza z tym.

Problem nadal aktualny.

Właściwości moje miejsca sieciowych, tam klikasz prawym na polaczenie lokalne (to ktore masz aktywne), nastepnie protokol tcp, wpisz np w 1szym kompie 192.168.0.1, w nastepnym kompie koncówka np 2, a brame domyslna to adres routera:) a co do udost plikow, to moj komputer, wlasciwosci powiedzmy dysku D i tam gdzies powinno byc `wlacz udostepnianie plikow:) z grubsza tak jakos to wyglada, jak coś nie jasne to krzycz;)

Arizona , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.

Monczkin wypadek przy pracy. Oczywiście poprawione.

Bo konsola MMC dostępna jest tylko w edycjach professional. Sprawdź w konfiguracji kont użytkowników czy konto Gość jest aktywne albo postępuj jak piszą koledzy.

Pozdrawiam!