Brak drugiej partycji po zainstalowaniu XP

Witam…

Mój problem polega na tym, że kupilem laptopa z linuxem, zrobiłem format i zainstalowałem windows XP i nie wyswietla mi sie jedna partycja…

Co mam robic?

Pewnie skasowałeś podział na partycje i masz teraz tylko jedną. Zainstaluj EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html i sprawdź co ten program Ci “powie” o podziale dysku. Możesz późnej też tym programem podzielić dysk zgodnie ze Swoimi potrzebami.

nie moge teraz uruchomic komputera… pisze “błąd ładowania systemu operacyjnego”

“Teraz” to znaczy kiedy? Po użyciu tego programu, który podałem wcześniej?

tak… tam zaznaczyłem zeby aktywowało nieuzywana czesc, zresetowało komputer i nie chce sie teraz włączyc

Drugiej partycji nie było widać, bo Windows to egoista i nie wspiera innych partycji niż FAT/NTFS a skoro był tam Linux to na pewno ta druga partycja jest sformatowana linuksowym systemem plików jak Ext2/3 lub 4. Musisz albo zainstalować sterownik dla linuksowych systemów plików albo podzielić na nowo cały dysk podczas instalacji Windowsa i sformatować na NTFS lub przy pomocy, np. GParted LiveCD sformatować tylko tą drugą partycję na NTFS.

Pozdrawiam!

włączyłem jeszcze raz instalator windows… wybrałem partycje i windows zainstalowałem na tej drugiej, której wczesniej nie widziałem… mam teraz 2 partyce i na kazdej windowsa… jak usunąc go z jednej z nich??

Sformatuj jedną z nich i edytuj plik boot.ini, usuń z niego wpis dla drugiego Windowsa aby nie mieć ekranu wyboru systemu podczas włączania komputera.

Pozdrawiam!

nie pokazuje mi sie okno wyboru… usunąc tego windowsa ktorego pierwszego instalowałem?? tym programem co podałes??

Tak, możesz usunąć. Partycję możesz sformatować z poziomu Windowsa :slight_smile:

Pozdrawiam!