Brak DVD-romu w Windows 8

Witam!

Od paru tygodni mam problem… a mianowicie posiadam Windows 8 Pro (jest to wersja upgrade z XPka).

Zainstalowałem go z DVDromu Plextor(PX-810SA ATA) po instalacji niestety nie widać czytnika.

Po wejściu w Menadżer urządzeń jest coś takiego:

u9ba.jpg

Właściwości nagrywarki

6jqb.jpg

Paradoks sytuacji jest taki iż w BIOS wszystko jest w porządku, nagrywarka jest wykrywana, spokojnie również bootuje wszelakie systemy Live CD… w których wszystko ładnie działa, ale pod Windowsem 8 niestety nie…

Nie wiem jak jest u ciebie ale może lecz nie musi być to problem z sterownikiem Windows go nie widział a napęd był sprawny, może pomoże usunięcie sterownika system sam powinien go sobie doinstalować -na ten temat niech się inni wypowiedzą nigdy nie usuwałem sterownika tylko u mknie wystarczyło przywracanie(miałem taką sytuacje z Windows 7).

A czemu masz 2 DVD takie same? Wyrzuć jeden.

Masz jakieś DTSOFT Virtual CdRom - może litera wirtualnego napędu “przysłoniła” ten fizyczny? Dla testu zmień literę dla wirtualnego CDROMu, albo odinstaluj program.

Niestety nic nie pomogło…

DTSOFT Virtual CdRom - to Daemon Tools Lite. Gdzieś była porada tylko nie wiem czy mi pomoże odnośnie rejestru systemu Windows 8…

Jeden DVD wywaliłem.

No to spróbuj odpalić linię poleceń z uprawnieniami administratora (cmd i Cltr+Shift+Enter) i wklej to:

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001