Brak dwóch opcji w KIS 2012

Witam, chciałam dzisiaj uruchomić w KIS 2012 tzw. bezpieczne uruchamianie, skonfigurować ustawienia bezpiecznego surfowania a także utworzyć skrót na pulpicie ale według tego co podaje na swoich stronach Kaspersky brakuje u mnie dwóch opcji w głównym oknie programu tj. bezpieczne uruchamianie aplikacji oraz bezpieczne surfowanie, z tym, że bezpieczne uruchamianie aplikacji mogę uruchomić klikając ppm na ikonę KIS ale brakuje dwóch pozostałych, które według informacji Kaspersky można uruchomić tylko w głównym oknie programu.

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208284674

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208285147

Czy u was też tak jest, jeżeli tak to w jaki sposób uruchomić bezpieczne surfowanie i utworzyć skrót, czy też z moim programem jest coś nie w porządku i powinnam go przeinstalować.

Nigdy tej opcji nie używałem,ale przed chwilą sprawdziłem i uruchamia się.

Po otworzeniu okna głównego trzeba kliknąć na strzałkę w prawo.

Strzałka umieszczona jest obok przycisku “Narzędzia” w dolnej części okienka.

EDIT:

Może być też ta strzałka w kierunku górnym.

Uruchomienie poprzez kliknięcie PPM i wybranie trybu bezpiecznego to jest to samo.

Dzięki za odpowiedź, w takim razie muszę przeinstalować program. Oczywiście, że sprawdziłam przesuwając strzałką a także klikając na strzałkę powyżej ikon, tam w oknie są wszystkie opcje.

Edit

Wszystko się zgadza tryb bezpieczny mogę uruchomić ale skonfigurować ustawienia bezpiecznego surfowania a także utworzyć skrót na pulpicie już nie bo można to zrobić tylko z poziomu głównego okna programu a u mnie tych opcji tam nie ma. Nie ma też możliwości konfiguracji tych ustawień po uruchomieniu trybu bezpiecznego.

Niestety nie mam pojęcia kiedy to się stało czy mam tak od początku czy też później. Program działa dobrze, aktualizuje się na bieżąco.

A może coś blokuje prawidłową pracę programu.Czy komputer ostatnio nie zwolnił albo nie pojawiały się podejrzane komunikaty?

No i deinstalacja i ponowna instalacja nic nie zmieniły, jak nie było tak nadal nie ma tych opcji. Może zrobiłam błąd, że odinstalowałam z zachowaniem kodu aktywacji a w takim przypadku pozostają pewne wpisy w rejestrze, jutro odinstaluję jeszcze raz całkowicie i poprawię Kavremoverem. Nie wiem co mogłoby blokować prawidłową pracę programu, nic nie instalowałam od bardzo dawna (około 2 lat), KIS zawsze instalowałam jako pierwszy, po nim dopiero inne programy. Szkoda, że sama nie potrafię określić czy tak jest od początku ale dzisiejsza instalacja wskazywałaby, że tak. Co do komunikatów żadne się nie pojawiały a co do pracy komputera to ostatnio wręcz przeciwnie jakby przyspieszył, system (Vista) znacznie szybciej się uruchamia. Jutro zadzwonię do Kaspersky Lab, ciekawa jestem czy z czymś takim się spotkali.

Tak wygląda główne okno

eti2cy.jpg

Pełna wirtualizacja nie działa na systemach 64 bitowych.

Zgadza się ale to jest Vista 32 bit, przepraszam, że od razu nie napisałam.

U mnie jest Win XP PRO 32-bit.

Widzę,że na obrazku jest 8 opcji.U mnie jest 10.

*Bezpieczne uruchamianie aplikacji.

*Bezpieczne surfowanie.

Może jednak jest wszystko w porządku tylko różnica w wyglądzie?

Program mam od ponad 5 lat, działa dobrze, wiele razy ochronił system ale niby wszystko jest w porządku a jednak nie. Intryguje mnie bardzo dlaczego u mnie nie ma tych dwóch opcji w głównym oknie. Co do wyglądu to nie zgadzam się z tobą, uważam, że program taki jak KIS powinien wyglądać i zawierać wszędzie takie same elementy, oczywiście później można pewne funkcje włączyć, wyłączyć, zmienić ale nie główne okno programu. Jak już pisałam jutro zadzwonię do Kaspersky Lab a wcześniej jeszcze sprawdzę jak to wygląda na XP, który mam w pracy.