Brak dysków twardych?

(Kkamlot) #1

Witam!

Mam taki problem z Vistą, chce zrobić format i wgrać XP Home, lecz gdy włożę płytkę z XP i chce zrobić format to mam coś takiego:

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze.

Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków są zasilanie i właściwie podłączone do komputera, a także czy konfiguracja urządzeń związanych z dyskami jest poprawna. W tym celu może być konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lu instalacyjnego.

Nie można kontynuować instalacji. Naciśnij F3, aby zakończyć pracę Instalatora.

Co mam zrobić? POMÓŻCIE :frowning:

(Tomik68) #2

może masz dysk RAID … zauważ że podczas startu instalki pojawia się monit .że jeśli używasz dysku Raid innej nie znanej przez instalator firmy dysk załaduj sterownik

(Kkamlot) #3

dodam że to laptop HP Pavilion DV6000

(Tomik68) #4

ta vista nadal działa? bo jeśli tak to się zastanów poczytałem trochę i znalazłem to

…Witam! Ja mam problem z tym laptopem…konkretnie nie wiedziałem że można go naprawiać poprzez dodatkową partycję;/ i zainstalowałem normalnego windowsa xp profesional…no i zaczęły sie problemy…po pierwsze ze sterownikami do wszystkich urządzeń w komputerze…

czyli jak zainstalujesz XP cdn sterowniki do niego pod nowy system

(Kkamlot) #5

Sterowniki już sobie zgrałem na płytkę :wink:

(Kkamlot) #6

a vista działa :wink:

(Maciej Lewandowski) #7

Witam,

Mam ten sam laptop. I jedyne co Ci pozostało to używać Visty. Co prawda sterowniki do kontrolera SATA można pobrać z sieci. Z doświadczenia wiem, że poszukiwania są bardzo długie i mało kiedy owocne. Przetestowałem kilka sterowników do kontrolera i nie trafiłem na ten odpowiedni. A co do Visty to można się przyzwyczaić a po miesiącu użytkowania sam stwierdzisz, że nie wrócisz na xp :). Pozdrawiam serdecznie.

(Kkamlot) #8

OK dzięki, dałem sobie z tym spokój zostaje przy Viście

Przenoszę.

92kamil03 , jeszcze raz napiszesz posta pod postem, to zarobisz warna. (jakbyś pytał się o które posty chodzi - zniknęły. Pomogłem im w tym).

(sosen86) #10

możliwe że masz możliwość przestawienia w biosie na ide. a pozatym tak wychwalana firma powinna mieć łatwo dostępne sterowniki do wszystkich modeli i w jednym miejscu