Brak dysków twardych?

Witam!

Mam taki problem z Vistą, chce zrobić format i wgrać XP Home, lecz gdy włożę płytkę z XP i chce zrobić format to mam coś takiego:

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze.

Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków są zasilanie i właściwie podłączone do komputera, a także czy konfiguracja urządzeń związanych z dyskami jest poprawna. W tym celu może być konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lu instalacyjnego.

Nie można kontynuować instalacji. Naciśnij F3, aby zakończyć pracę Instalatora.

Co mam zrobić? POMÓŻCIE :frowning:

może masz dysk RAID … zauważ że podczas startu instalki pojawia się monit .że jeśli używasz dysku Raid innej nie znanej przez instalator firmy dysk załaduj sterownik

dodam że to laptop HP Pavilion DV6000

ta vista nadal działa? bo jeśli tak to się zastanów poczytałem trochę i znalazłem to

…Witam! Ja mam problem z tym laptopem…konkretnie nie wiedziałem że można go naprawiać poprzez dodatkową partycję;/ i zainstalowałem normalnego windowsa xp profesional…no i zaczęły sie problemy…po pierwsze ze sterownikami do wszystkich urządzeń w komputerze…

czyli jak zainstalujesz XP cdn sterowniki do niego pod nowy system

Sterowniki już sobie zgrałem na płytkę :wink:

a vista działa :wink:

Witam,

Mam ten sam laptop. I jedyne co Ci pozostało to używać Visty. Co prawda sterowniki do kontrolera SATA można pobrać z sieci. Z doświadczenia wiem, że poszukiwania są bardzo długie i mało kiedy owocne. Przetestowałem kilka sterowników do kontrolera i nie trafiłem na ten odpowiedni. A co do Visty to można się przyzwyczaić a po miesiącu użytkowania sam stwierdzisz, że nie wrócisz na xp :). Pozdrawiam serdecznie.

OK dzięki, dałem sobie z tym spokój zostaje przy Viście

Przenoszę.

92kamil03 , jeszcze raz napiszesz posta pod postem, to zarobisz warna. (jakbyś pytał się o które posty chodzi - zniknęły. Pomogłem im w tym).

możliwe że masz możliwość przestawienia w biosie na ide. a pozatym tak wychwalana firma powinna mieć łatwo dostępne sterowniki do wszystkich modeli i w jednym miejscu