Brak dysku po restarcie

(Misial14) #1

Witam ponownie. Ostatnio postanowiłem wziąść się za komputer i mam takie problemy. Pierwszy jest taki, że jak podłącze do gniazdka komputer to zawsze mi się włącza co jest czasem wkurzające jak na przykład w nocy jest

nie bedzie prądu przez chwile, a później znowu włącza to komputer mi się włącza i mnie budzi :? . Problem się pojawił jak mi kiedyś padł dysk. Drugi problem też dotyczy włączania się komputera. Zawsze, gdy zrestartuje kompa, komputer przestaje widzieć dyski. Muszę wtedy wyłączyć go i włączyć powerem. Czasami to denerwuje, jak po instalacj restartuje komputer i ide na chwilkę gdzieś i po chwili wracam, a tu komp nie widzi dysków i muszę jeszcze raz go wyłączać i włączać. Próbowałem już podpiąć jeszcze raz kabelki i nic. W BIOSie też nic nie zdziałałem. Mam zwykły dysk ATA. Wie ktoś jak rozwiązać moje problemy??

(Misterdam) #2

Coś mi się zdaje, że masz problemy z zasilaczem, jeśli zasilacz jest felerny to od niego mógł uszkodzić się dysk ( najprawdopodobniej coś z elektroniką).

(JNJN) #3

Ad1

Reset biosu zworką lub baterią wyjmij na 30 minut - sprawdź baterię ma mieć powyżej 3V lub załóż nową,ustaw bios i zapisz Save.

Podejrzany zasilacz.

Bios i opcja najczęściej w Power Menagement Setup Restore on AC/Power Loss daj na OFF/disabled oraz wszytkie opcje Wake - up,Resume on - daj na disabled i zapisz bios Save.

Ad2

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową 80 żyłową.

Dysk podpiety tak - na I kanale IDE na zworce jako Master na ostatniej wtyczce taśmy.

W biosie dysk ustawiony na auto lub jak masz w biosie opcje IDE HDD Auto detection to użyj tego i zapisz bios Save.

Słaby zasilacz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381