Brak dysku wymiennego. Problem z podłączeniem pamięci zew


(trueno2) #1

Witam serdecznie.

Mam mały [?] problem z podłączeniem różnych mp3, pen'ów itp. nośników pamięci zewnętrznych do komputera.

Po krotce opiszę jak to wygląda. Mianowicie zaczęło się to dziać po zainstalowaniu oprogramowania [nie jestem do końca pewien, tak na 90%, na to wygląda z moich obserwacji] urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark P4350.

Po zainstalowaniu tego oprogramowania, gdy wchodzę w ikonę "Mój komputer" tam gdzie zawsze miałem ikonki z dyskami [C, D],pojawiła się nowa ikona z [Dyskiem wymiennym G]. Spójrz Scren:

e55f448d3e9d513a.jpg

Urządzenie wielofunkcyjne Lexmark jest podłączone z komputerem oczywiście kablem USB, czy to możliwe, ze pojawiła się taka ikona dysku wymiennego? Wydaje mnie się to troszkę dziwne, zwarzywszy na to, że jak na nią klikne to wyskakuje błąd: "Włóż dysk do stacji G".

Teraz przechodzę do meritum sprawy. Ost chciałem podłączyć pen driva'a do komputera. Wkładam do nośnik do USB, lampki na pen'ie się zapalają, czy coś tam odczytało, ale jednak gdy klikam na pulpicie w ikonę "Mój komputer", zeby przejść do dysku pen driv'a. Niestety nie da się, nie mogę wykonywać tych operacji co wcześniej, nie mam dysku wymiennego do tego urządzenia, nie pojawia mi się. Jedynie jes ten co wcześniej opisałem, ten, który się wziął nie wiadomo skąd [przynamniej dla mnie] po zainstalowaniu oprogramowania od urządzenia wielofunkcyjnego, czyli dysk wymienny oznaczony literką G [ten co na Scren'ie].

Gwoli formalności, oczywiście klikam również w niego [pen cały czas podłączony do komputera], jednak wyskakuje taki sam błąd jak opisywałem wcześnie, trzeba włożyć dysk.

Stąd moje pytanie, co mam zrobić? Jak zgrywać i nagrywać pliki na pen'a i mp3? Skąd wziął mi się ten FIKCYJNY dysk wymienny?

Dziękuję za odp. Starałem się opisać wszystko jak najbardziej klarownie.


(Tompyk) #2

Napęd to chyba się pojawił stąd, że o ile się nie mylę drukarka posiada czytnik kart i to jest właśnie ten napęd. Co do widzialności pozostałych czy sprawdzałeś w menadżerze urządzeń co się dzieje z Pendrivem gdy go podłączysz


(trueno2) #3

Możliwe, masz pewnie racje. Urządzenie ma czytnik kart, więc to pewnie stąd.

Możesz mi opisać dokładnie, jak sprawdzić w menadżerze urządzeń, co dzieje się z Pendriv'em gdy go podłącze?


(Cosik Ktosik) #4

Najpierw usuń filtry.

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.


(trueno2) #5

Co do tego co napisał cosik_ktosik. Biorę się za usuwanie tych filtrów, ale już na samym początku napotykam przeszkodę.

Wpisuje w uruchom: regedit, ale nie mogę znaleźć kluczu HKLM, samego HKLM, jest tylko coś takiego:

eb35167a6225f713.jpg


(Cosik Ktosik) #6

HKLM to HKEY_LOCAL_MACHINE


(trueno2) #7

Ok, dzięki. Wybaczcie moje laickie pytania, czasem tak to już jest :wink:.

Ale mam jeszcze jeden problem. Jestem dokładnie w tym miejscu: 4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318, ale po prawej stronie widzę tylko LowerFilters, a nie ma UpperFilters. Rozumiem, że usunąc te LF, a jak nie ma UF to nie szukać? To jest jakiś poważny problem, że mi teog nie wyszukuje?

Scren, jak to wygląda:

31bd44af160086be.jpg


(Cosik Ktosik) #8

Usuń LowerFilters, zamknij edytor co by pamiętało ustawienia i uruchom normalnie (ważne, nie twardy restart przyciskiem) komputer.


(trueno2) #9

Zrobiłem tak jak napisałeś. Po wyłączeniu i włączeniu komputera, podłączyłem pendriv'a i jest, odczytało, pojawił się nowy dysk, ale... niestety nie jest tak kolorowo.

Pojawił się również taki problem:

d0356bb592184832.jpg

Ps. Jak podłączyłem tego pendriv'a Avast uświadomił mnie, że znaleziono wirusa, tylko, że na tym pendrive nic się nie znajduje, tylko jedno zdjęcie. Nie wiem czy to ma na to jakiś wpływ, wolałem napisać.


(Cosik Ktosik) #10

Podaj log z programu Combofix :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Program ten powinien usunąć pliki autorun.inf z tych partycji, ale log jest potrzebny do sprawdzenia, czy nie został jakiś syf na komputerze.

Logi wklejasz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org, a w poście dajesz tylko link do nich.

Do leczenia Pendrivea można dodatkowo użyć programu Flash Disinfector: http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry369724


(trueno2) #11

Proszę:

http://wklej.eu/index.php?id=ef7d83b00c

POPRAWIONY


(Spandau) #12

Proszę usuń ręcznie folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Pobierz raz jeszcze Combofix ale nie uruchamiaj. Na czas pobierania i skanowania wyłącz wszystkie programy ochronne (antywirusa i zaporę)

wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Loga wklej na http://www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org/ a w poście daj linka


(trueno2) #13

Tzn, że ten log co podałeś wcześniej jest zły.

Muszę teraz to wykonać, co napisałeś? A może mi powiedzieć dalczego tak, dlaczego mam usuwać i jeszcze raz instalować Combofix'a? Coś się z nim stało?


(Spandau) #14

Ten log co podałeś jest OK ale Combofix nie działał poprawnie. Nie jestem więc pewien czy na Twoim pendrive coś nie zostało. Dlatego podłącz pendrive i uruchom Combofixa skryptem, który podałem, oczywiście po ponownym pobraniu Combofixa.

:slight_smile: