Brak dziwięku tylko w filmach

Witam

Mam następujący problem czasami po uruchomieniu komputera nie mam dźwięku w filmach (obojętnie, jaki format), natomiast w Aimp-ie i w systemie dźwięk jest. W panelu sterowania, we właściwościach Dźwięki i urządzenia audio wszystko jest tak jakby wyłączone (Link do zdjęcia: http://img136.imageshack.us/img136/1842/brak.jpg). Posiadam następujące kodeki: K-Lite Mega Codec Pack 4.9.5, QuickTime Alternative 2.9.0 a do odtwarzania filmów używam KMPlayer 2.9.3.1428 (bez wewnętrznych kodeków). Co ciekawe, jeśli uruchomię komputer jeszcze raz wszystko wraca do normy. Karta dźwiękowa jest zintegrowana na płycie ABIT NF7.

Z góry dziękuje za pomoc

Hej,

Po opisie to klasyczny przypadek problemów z kodekami. Odinstaluj pakiet K-Lite Mega Codec Pack 4.9.5 posiłkując się postem Deinstalacja sterowników i kodeków i zainstaluj ich najnowszą wersję - K-Lite Codec Pack 5.0.0 Standard lub K-Lite Codec Pack 5.0.0 Ful.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dorzuć jeszcze Real Alternative

tutaj

oraz profilaktycznie dorzuć jeszcze obsługę kontenera mkv

tutaj

Raczej to nie kodeki gdyż mam jeszcze taki problem po starcie systemu proces svchost pobiera 100% procesora, a gdy go wyłączę “sam” to właśnie mam wyżej wymieniony problem sprawdzałem w programie ProcessExplorer i jest proces systemowy (http://img269.imageshack.us/img269/6417/64908306.jpg), ale nie pobierają mi sie żadne aktualizacje, a także nie jest to raczej wirus. Macie jakieś pomysły odnośnie tego problemu? Aha i wszystko to sie zaczęło, od kiedy miałem Blue Screen.

Hej,

A skąd takowa pewność :slight_smile: - jeśli proces svchost zajmuje całość czasu procesora, to bardzo prawdopodobne, że w komputerze dzieje się coś niedobrego… W każdym bądź razie skoro używasz już Process Explorer’a, to wykorzystajmy ten fakt. Gdy odpalisz komputer, uruchom też Process Explorera i najedź kursorem na proces svchost, który tak mocno wykorzystuje procesor - powinno pojawić się okno, które pokazuje, jakie usługi działają z poziomu tego hosta - oczywiście najlepiej stuknąć wtedy screen’a. Dokładnie chodzi mi o coś takiego…

k9xtls56l41u0b72qrhq_thumb.png

Podobny efekt uzyskasz, gdy klikniesz na usługę prawym przyciskiem i wybierzesz z menu Properties - w zakładce Services widoczne będą odpowiednie usługi - łącznie z krótkim opisem i możliwością ich wyłączenia…

llutpeddqjv32c4sn4ry_thumb.png

Podejrzewam, że na kompie jest jakiś nieproszony gość bądź inny problem, który ustaje po wyłączeniu danego svchost’a, który notabene obsługuje kilka innych usług i których wyłączenie może skutkować problemem z dźwiękiem w filmach.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oto zdjęcia, o które prosiłeś:

mlbeztytulu28.jpgml2.jpg

Także zrobiłem logi, które umieściłem w tym temacie: problem-svchost-obciazenie-procesora-t343501.html

Hej,

Widać więc, że wyłączasz największy host usług w Windows XP - a wraz z nim usługę Kompozycji i Windows Audio (ta druga odpowiedzialna jest właśnie za dźwięki w systemie…). Problem wynika więc bezpośrednio z wyłączenie procesu. Trzeba zatem znaleźć przyczynę nietypowego, 100% obciążenia procesora przez svchost.exe - dlatego dobrze, że założyłeś osobny temat. Miejmy nadzieję, że czyszczenie kompa zgodnie z zaleceniami w tamtym wątku rozwiąże problem…

Pozdrawiam,

Dimatheus