Brak dźwięków i aero po uruchomieniu

Witam. Mam bardzo dziwny problem, mianowicie po uruchomieniu windowsa 7 nie ma efektów aero i nie działają dźwięki (jest przekreślony głośniczek). Wszystkie automatyczne próby odzyskania dźwięku prawie zawsze spełzają na niczym, czasem udawało się odzyskać dźwięk a po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu wracały efekty aero. Najczęściej jednak konieczne jest ponowne uruchomienie komputera i wtedy cudownie zarówno dźwięk jak i aero wracają. Ponowne uruchomienie pomaga pod warunkiem, że uda się poprawnie wyłączyć komputer… bo bardzo często gdy zniknie aero i dźwięk komputera nie da się wyłączyć, po prostu zaczyna proces zamykania i tak jakby się zawieszał na tapecie, czekanie nic nie daje. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, czasem wszystko po uruchomieniu jest ok, a czasem nie chce w ogóle działać. Wyłączyłem zbędne programy uruchamiające się przy starcie windowsa, został tylko antywirus. Dodam, że gdy w msconfig w usługi, przy “Windows audio” widnieje status ‘zatrzymana’, niestety nijak da się ją uruchomić.

Płyta główna P4m900, karta graficzna zintegrowana do tej płyty, nie potrafię znaleźć dokładnego modelu. Komputer na bank jest w pełni czysty, niedawno próbowałem usunąć jak się okazało nieistniejącego wirusa i został przeskanowany dziesiątki razy przeróżnym oprogramowaniem. Poza tym od początku chodzi antywirus a ja jestem ostrożny. Z góry dziękuję za jakieś sugestie.

Dodane 20.02.2013 (Śr) 23:16

Nikt nic? :stuck_out_tongue: