Brak dzwięków

(system) #1

Witam,

Mój problem wygląda następująco. Wszedłem sobie wczoraj rano na komputer, Chciałem sobie posłuchać muzyki....a tu zoonk, przy odpaleniu piosenki z wmp wyskoczył mi komunikat:

Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może ono być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo.

Nie wiem co jest, fakt komputer możliwe był troche zasyfiony bo dawno nie robilem formata, dlatego postanowiłem go zrobić, przed formatem jeszcze w ustawieniach steroników dzwięku Realtek bo taką mam karte zintegrowaną w ustawieniach usłyszłem jeszcze dzwiek w tescie czy coś takiego.

Wchodzę w regulacje głosności a tu komunikat:

rejestor dzwięku nie może być dłużny:

W menadzerze urządzen nie ma żadnych znaków zapytania (?), wcześniej było przy jakimś PCI Device, ale wziełem odinstaluj sterownik i znikneło, jednakże znowu się to pojawia... i nadal jest ten znaczek zapytania

Dziwi mnie fakt że mimo wszystko udało się zainstalować steronik do karty dzwiękowej ale na pasy narzędzi nie ma tej ikonki a z programu files ustawienia nie chcą się odpalić...

Jak można się domyśleć format nie pomógł, próbowałem wiele sposobów których się naczytałem po forach...

Procesor jaki posiadam to intel core 2 duo 2,20

nie wiem czy znacie antidotum na ten przypadek, ale byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :frowning:

pozdrawiam

(przemek7525) #2

Może podaj nam model karty dźwiękowej, bo po modelu procesora do niczego nie dojdziemy :wink:.

(system) #3

Realtek Audio HD karta zintegrowana, steroników na pasku narzędzi nie widać a z programu files nie chce się odpalić ;/

(Cedar) #4

Wkleiłeś takie zbyteczne i wielkie "bilbordy", że aż wątku nie chce się przeglądać. Podaj konfigurację komputera - najbardziej przydany będzie dokładny model płyty głównej a nie model karty dźwiękowej bo te mają wbudowane prawie wszystkie płyty ze zintegrowanym dźwiękiem.

"wziełem" - co to takiego?

"Jak można się domyśleć format nie pomógł" - czego format? Zawsze wiedziałem, że jest coś takiego jak formatowanie (np. dysku) a nie jakiś format. No i po formatowaniu nie masz systemu, czyli najprościej napisać np. "reinstalacja"

(system) #5

sorki że zapytam, gdzie sprawdzić nazwe płyty głównej w programe everest pisze ze nazwa plyty głównej nieznane...

formatowałem dysk twardy...

-- Dodane 27.06.2010 (N) 11:21 --

jest to chyba GIGABYTE

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 64-1008-000001-00101111-040108-Bearlake$A0807000_BIOS DATE: 04/01/08 18:43:14 VER: 08.00.12

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 367 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 367 MHz

Przepustowość 2933 MB/sek

(XMan) #6

Everest Ultimate Edition lub AIDA32.

z sekcji Komputer -> Podsumowanie podaj :

-> Nazwa płyty głównej.

-> Mikroukład płyty głównej.

-> Multimedia (karta dźwiękowa).

/ zobacz galerię /.

(Golden Finger) #7

Cinoooo , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.