Brak dźwięku 5.1 ! Pomocy!

Witam !!

Otóż mam taki problem mam karte dźwiękową VIA Realtek AC’97 zintegorowaną z płytą główna i do tego głośniki Creative 5.1/

Sterowniki pod Viste do karty dźwiękowej zainstalowałem poprawnie, mam je z strony producenta.

I mój problem polega na tym że gdy słucham muzyki w Winampie czy nawet w Media Player to grają mi tlyko dwa przednie głuśniki i subbufer. Myślałem, że mam coś źle ustawione, ale jak wchodze w Windowsie Vista w tak zwane Panele sterowania - Dźwięki i biore Konfiguruj, to tam w testach jest dźwięk 5.1 i gra każdy głośnik. Więc niby powinno być dobrze wszystko. Mało tego jak włacze jakiś film w formacje XviD AC3 to teź grają wszystkie głośniki. Więc ja już tego nie rozumiem dlaczego podczas muzyki nie grają albo w inych filmach bez foramtu AC3, w windowsie XP grały.

Proszę nich ktoś mi pomoże jak to naprawić bo ja jestem bez sił :frowning:

Zainstaluj tą paczke kodeków i będzie po problemie.

http://www.filehippo.com/download_klite … /tech/?672

wejdz w opcje winampa w ustawienia dzwieku wyjsciowego i zaznacz allow acceleration czy cos tam nie pamietam…

Zrobiłem to co powiedzieliscie i nadal to samo graja tylko dwa glosniki i subbufer !

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 12:05

A może być to wina tego, że mam zainstalowane sterowniki do płyty głównej te które mi zainstalował Windows ? Ponieważ mam płyte MSI K8T Socket 754

do której nie ma steroników pod Viste na stronie producenta.

Szczerze ? Mam dokladnie taka sama karte dzwiekowa ( plyta Gigabyte K8NSC 939 ) I po zainstalowaniu nawet najnowszych sterow ze strony producenta… nie dziala jak na XP. dzwiek sie scisza i poglasza… sa szumy… ( jestem audiofilem ) niby nie slyszalne ale na XP tego nie wychwycilem. I to moje rozczarowanie. Bo ustawienia dzwieku sa jakies ubogie… . W XP lepiej to wygladalo i chodzilo ( mam Viste Enterprise ) Jakas rada ? Aaa i mam kodeki K-lite :wink:

A może dlatego ten dźwięki nie działa ponieważ nie mam zaisntalowanych sterowników to płyty głównej tylko amm te co mi Windows przypisał ? Ale szukałem sterów i nie moge znaleźć :frowning: może wy jakies macie ?

Panowie ktore stery sprawdzaliscie ? APO 6211 czy 6213. Bo znalazlem 6213 ale tez znalazlem niby najnowsze 6213. Zaraz dam znac. Czy pomoglo czy nie.

EDIT

Powiem tak… wszystkie 5 glosnikow graja na wersji 6213… Ale mozje uszy slysza nadal takie… " przyciszenia… " nie wiem czym to spowodoowane… ;/ Tak jakby napiecie sie wachalo. Na XP bylo idealnie… coz mozna na to zaradzic ? ;/

Poza tym … tu jak na DVD stacjonarnym i 5 in 1… Ze 2 tylne glosniki… odbieraja tylko dzwiek " przestrzenny " czyli jak sluchamy zwyklej piosenki… To tylne glosniki odbieraja tylko ( jakby to nazwac )… wyhaczaja taki dziwny dzwiek… czesc dzwieku ( czasem to spiew… i znieksztalcona muzyka ). Na XP… to OK… ze wszystkich glosnikow bylo slychac… tak samo. A tu juz jest jakas roznica… jak w stacjonarnych kinach domowych… I to mi sie nie podoba. Jesli ktos rozwiaze owy problem to prosze napisac jak sie z tym uporal.

Ja też zainstalowałem te sterowniki… i grają mi te głośniki tak samo jak i tobie, ale po każdym restarcie systemu systemu musze uaktywniać system 5.1 bo nadal grają tylko dwa… da sie to jakos naprawic ?

Dokladnie mam tak samo jak Ty. znika system 5,1. A moze nie znika co sie wszystko pierniczy. Na XP tak mialem wtedy kiedy probowalem przyspieszyc XP-eka roznymi tweekerami… To wtedy z autostartu znikala ikonka " Sound Effect " i musialem wchodzic w panel sterowania i klikac to i dopiero sie ukatywnialo 5,1. Boje sie ze ten incydent na viscie… bedzie ciagly… i nawet sterowniki temu nie zaradza… wiec bedzie konieczna przesiadka na XP :frowning: A szkoda bo na viscie mi sie dobrze pracuje i juz sie przyzwyczailem.

Hmm… w takim razie trzba poczekac aż Vista sie na dobre zadomowi i to naprawią… a jak narazie pewnie trzeba liczyc tylko na XP :confused:

Tylko ciekawe czy to wina sterow czy wina Visty…A ciekawe jakby dosinstalowac ten Media Center… bo W ultimate jest taka opcja… hmm

Nic nie daje, próbowałem :slight_smile: kreator głośników (czy tam dźwięku, nie pamiętam) Instalatora media Center pozwala wybrać układ głośników 5.1, w testach grają wszystkie i… to by było na tyle. Muzyka, pliki wideo i dvd i tak grają tylko dwoma przednimi głośnikami.

BTW, wspomniane tutaj APO_6213 niby się instaluja ale każde uruchomienie soundconfig.cpl (albo tej niebieskiej ikonki z traya) powoduje serię błędów (zawieszeń) rundll32.exe

Trzeba czekać… :slight_smile:

U mnie 6213 Chodzi apetycznie i z tray’a i z Panelu sterowania. Wersja 6212 Wogoel mi sie nie chciala zainstalowac wywalala blad. Stad odnalazlem troszke nowsze stery 6213. Ale dzwiek jest do dupy. Nic to nie zmienia… Czekamy

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 10:50

Stery 6213

FFdshow

K - lite codec

Stery HD ( choc… nie potrzebuje ich bo moja plyta k8nsc nie ma owej funkcji )…

I odtwarzalem ciagle muze na … WMP 11 standardowy w Viscie… Muzyka zanika i trzaski…

Dzis mowie zainstaluje winampa chociaz zabardzo go nie lubie… w xpeku mialem go tylko po to by sluchac radia…

Efekt ?

WMP 11 Znieksztalca piosenki… Odziwo winamp… ( najnowsza beta zarejestrowana wersja professional )… Ani nie gubi dzwieku ? ani nie znieksztalca piosenek… dziala 5 glosnikow…

Co tu wiecej chciec ?

Dla koneserow WMP… tylko moze to mozna chciec… by jakos sie przystosowac na Winampa…

( - Dluzej sie wlacza

  • Nie ma tak dobrego equalizera jak WMP…

  • Chyba wszystko… no i w najnowszych wersjach… mozolne chodzenie… nie tak jak w wersji 2… )

Sprawdzcie… sami… Az jestem zdumiony :|… ze dziala… i nie znieksztalca… widocznie to nie wina sterow… a wina WMP…