Brak dźwięku acer aspire 5720Z z XP

Kupiłam laptopa Acer Aspire 5720Z, który wciskany jest z Vistą… kupiłam z systemem Linux Linpus, bo nie chciałam mieć Visty, i z trudem udało się przejść na XP. Niestety płytka dołączona do komputera zawiera sterowniki dla Visty, a ja mam teraz XP.

Zupełnie nie ma dźwięku… próbowałam instalować różne sterowniki, np. Realtek High Definition Audio Driver i nic nie pomaga. Nie wiem co robić. Pomocy!:slight_smile:

Kamera Crystal Eye też mi nie działa:( wcześniej działała jakoś dziwnie, ale jak zaczęłam się bawić driverami to przestała.

W załączeniu raport z programu Everest.

Tutaj masz sterowniki dla Twojego laptopa. Innych nie ma.

Dźwięk - Audio_Realtek268_v6.0.1.5477_vistax32x64.zip

Kamera - musisz sprawdzić, jaki model masz… bo sterowniki dą rózne (np. SiSoft Sandra, Aida).

Odinstaluj wszystkie możliwe sterowniki i zainstaluj je na nowo.

Tu masz wszystkie sterowniki.

Przed zainstalowaniem sterowników do dźwięku zainstaluj poprawkę KB888111.

Zobaczymy, czy pomoże… jednak tak na oko widzę, że to są sterowniki dla Visty, a ja potrzebuję do XP. Mam XP z SP2 (co widać w raporcie z programu Everest).

sterowniki do realtek hd audio znajdziesz na http://www.realtek.com.tw dział download, jednak że strona jest chwilowo uszkodzona (nie działa dział download).

Zainstalowałam tę poprawkę ale nic nie pomogło :confused: poza tym zrobiłam też update biosu bo też przeczytałam że może pomóc… jest jak było na początku - zero dźwięku. Drivery ze strony realteka też nic nie dały. Już sama nie wiem co robić… jest tak jakby nie wykrywało żadnej karty dźwiękowej.

a w ogóle jest jakaś szansa że tego dźwięku nie ma z winy windowsa xp???

wklej Menadżera Urządzeń (zawartość) :wink:

proszę oto menedżer.

ten ethernet controller to wiem, że to karta sieciowa bezprzewodowa bo jej nie instalowałam.

Najważniejszy jest dźwięk :slight_smile:

post-73588-13856533638726_thumb.jpg

post-73588-13856533640234_thumb.jpg

Wiem, że to idiotycznie zabrzmi, ale… zainstalowałaś sterowniki do modermu? Kiedyś to przerabiałem, i pomogło zainstalowanie czegoś, co z pozoru nie ma nic wspólnego z dźwiękiem. W większosci Acerów modem jest tylko programowy… stąd potem pojawiają się głupie komunikaty o znalezionym urządzeniu PCI.

A jak nie - to jutro zadzwonić do Acera.

Własnie próbowałam zainstalować modem Ambit_v7.62.0.0_2C06_XP_WHQL- nie udało się, komunikat o błędzie: błąd instalacji sterownika: brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik.

Już nie mam siły do tego dźwięku - czy komuś to działa pod XP???

tak jak napisal wyzej daghda po instalacji modemu i wgraniu odp steow do dzwieku problem napewno sie rozwiaze. Mialem tak samo z Acerem 5620z niby mial nie dzialac pod XP. Nowy BIOS specjalna plytka XP ze sterami i dziala. A numer z dzwiekiem to bylo moim zdaniem najdzwniejsze rozwiazanie…

MODEM_Foxconn_v7.62.0.0_Vista.zip albo Modem_Conexant955_v7.66.0.50_Vistax32x64.zip… Spróbuj.

Ani Foxconn ani Conexant sie nie daje instalowac, wywala ten sam co wczesniej komunikat o błędzie. Wszystko stery do Visty, a ja mam XP. Nie udaje mi sie zainstalowac modemu. Dźwięku jak nie było tak nie ma…

Serwis -> 0801 08 06 50

Zadzwoniłam właśnie do Acera, opisałam po krótce z czym mam problem i koleś obiecał mi, że prześle mi dziś mailem linki do sterowników. Mam nadzieję, że zadziałają i w końcu będę miała dźwięk. Oczywiście dam znać o rezultatach i jeśli faktycznie pomoże to zamieszcze tutaj linki.

Na razie czekam…

oj chłopaku :wink: widzę że masz problem z czytaniem, na gałęzi systemowe urządzenia masz pci device to jest urządzenie uaa dla high definition audio.

spróbuj tych powinny zawierać łatkę uaa :

http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/133689

ewentualnie jeszcze ten patch :

kb835221

Widzę, że za to Ty problemów z czytaniem nie masz, nawet lepiej, umiesz czytać między wierszami: fakt to brat “chłopaku” z czytaniem sobie nie radził:). Ja zaś jestem “dziewczyno” i nie wiem nawet o czym piszę na forum, bo brat dyktował… Ale poskutkowało to, więc wielki buziak i dziękuję!

Ja miałem ten sam problem z Acerem 5220 i pomogła aktualizacja urządzenia PCI.

Mam podobny problem, nie moge zainstalwoac sterowników m.in. Conexant Modem ponieważ pojawia się komunikat że brak urządzenia oblugiwanego przez ten sterownik. Bardzo prosze o pomoc

To jest proste musisz zainstalowac łatke tak jak masz to UAA i sterownik czyli to chyba masz zrobione.

Dalej wchodzisz do menadzera urządzen

chyba to było urządzenia systemowe

i tam szukasz “pci bus” tam gdzie jest wykrzyknik i klikasz na to prawym myszy i wybierasz “akutualizuj sterownik…”

po czym zaczyna szukac ładowac i sie wszystko doinstalowuje samo!

Po tym wszystko powinno działać!

dzis bede robił ASPIER 5720Z to najwyzej opisze ci jutro krok po kroku jak to zrobic.

Powodzenia :slight_smile: