Brak dzwięku, bład 0XC00D11BA

Starsza siostra dała mi komputer i myslała że coś pomogę z problemem ale niestety wsiąkłem… brak dzwięku w komputerze. Przekazała że córka(12lat) coś grzebała. W panelu sterowania w dzwiękach nie mam żadnego urządzenia audio jak próbuje dodać urządzenie to mam znak zapytania przy Audio device on high definition audio bus, wsadzając płytke dodaną do kompa i próbując zainstalowac sterownik niestety to mi nie wychodzi. Everest nie pokazuje zadnej karty. Problem polega na tym ze komputer ma zainstalowanego windowsa xp SP2 tyle ze na karcie gwarancyjnej jest o dziwo Linux i na płytce ze sterownikami są sterowniki jak zauważyłem ale do Linuxa.

Próbując odtworzyć dziwek w windows media playerze wyskakuje mi informacja że urządzenie jest używane przez inny program lub jest problem z kartą dzwiękową a dalej wyskauje błąd 0XC00D11BA.

info o kompie:

płyta głowna: M3A socket AM+ , AMD770 , DualDDR2 , SATA2, RAID , GLAN, ATX

nazwa kompa: NTT HOME L 501A

ZHK-L501A-I02

Jest jeszcze jeden problem, otóz nie moge tego komputera podłączyć do internetu ponieważ podłaczając komputer do kabla internetowego muszę dzwownić do dostawcy o ponowne skonfigurowanie Sieci aby mieć aktywny internet na nowo podłączonym komputerze i musiałbym to robić dwukrotnie w godzinach miedzy 9 a 15 ale niestety w tym czasie jestem w pracy.

Zwracma się o z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.