Brak dźwięku, błąd 88780078

Witam, mam problem z dźwiękiem. Otóż jak chcę otworzyć muzykę czy inny plik głosowy pojawia mi się następujący komunikat:

73514829dm0.jpg

Czytałem na różnych forach sposoby rozwiązania tego problemu. Próbowałem zainstalować na nowo sterowniki do karty dźwiękowej, naprawić dźwięk poprzez automatyczną naprawę błędy systemu plików (dysk C - właściwości - narzędzia - sprawdzanie błędów), odinstalowałem również magistralę PCI i wszystkie możliwe do usunięcia pliki związanie ze sterownikami audio. Autorzy powyższych “sposobów rozwiązania problemu” gwarantowali, że ich sposób na bank załatwi pojawiający się problem. A wcześniej była również reinstalacja systemu. I nic, nadal mam kłopot z głosem.

Karta dźwiękowa na moim komputerze: Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [b-2] (za: program Everest)

Nie wiem czy potrzebne, ale urządzenie PCI to: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Z góry dziękuję za pomoc

A czy to przypadkiem nie jest komputer Dell?

Jeżeli tak wejdź na stronę Dell’a i zainstaluj sterowniki z ich strony podając model komputera.

Nie, to nie jest Dell. Mam Acer Aspire 1640. Jeżeli chodzi o sterowniki ze strony producenta to już je pobierałem. Ich instalacja rozwiązuje problem do czasu zgaszenia/restartu komputera. Po wczytaniu Windowsa problem na nowo powraca

Radziłbym usunąć kartę w menadżerze, odinstalować sterowniki, wyczyścić je Driver Cleanerem, zrestartować komputer i zainstalować raz jeszcze te od producenta. (kiedy komputer się włączy trzeba jeszcze zrezygnować z intsalacji sprzętu)

Problem z takim kartami jest taki: sterowniki producenta działają ale są stare. (a więc czasem coś może nie działać w nowszych produktach) A nowe sterowniki do tego układu często nie działają. DO tego jeżeli choć raz zainstalowałeś sterwoniki nie usuwając starych windows będzie arbitralnie ustalał czego użyć a to prowadzi do konfliktów.

Odinstalowanie sterowników w managerze to była pierwsza czynność, jaką zrobiłem. Bo rozumiem, że pozycji takich jak “kodery-dekodery audio”, “starsze sterowniki audio”, “urządzenia przechwytywania audio” i “urządzenia sterowania mediami” się nie odinstaluje? Można je jedynie zaktualizować.

Przed chwilą usunąłem wszystkie programy odpowiedzialne za dźwięk w komputerze. Przeleciałem CCleanerem i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Restart i walczymy. Odezwę się po skończeniu instalacji

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 10:23 został dopisany post przez onczylija

Teraz mi wyskakuje komunikat, że nie ma odpowiednich urządzeń miksujących… Jakbym czegoś nie zainstalował, czy co?

Po odinstalowaniu zainstaluj sterowniki od płyty głównej a potem Directx 9c.

Kodeki jak najbardziej możesz odinstalować i zainstalować ponownie - wybierz jakieś z dobreprogramy.pl. Zastanawiam się czy nie powinieneś odinstalować wszytskich sterowników płyty głównej i potem je na nowa zainstalować (bez wybierania tylko driverów dźwięku). Komunikat sugeruje że gdzieś zostały ślady starych sterowników - mówiłem byś usunął urządzenia

  1. odinstalować kodeki.

  2. Usunąć wszystko z zakładek audio (urządzenia sterowania itp)

  3. odinstalować sterowniki

  4. cleanerem przeczyścić *w zakładce wybrać sterowniki audio)

  5. reset

6 po wykryciu sprzętu - anuluj

7 instalacja sterowników (upewnij się że są poprawne masz Vistę? bo na stronie Acera dla modelu M1640 sterowniki są tylko do visty a dla modelu 1640z są także do xp)

8 restart.

Jeżeli to mimo wszytsko nie zadziała (bo np. masz Win XP a sterowniki do visty) zadzwoń do obsługi technicznej Acer. (np. w polsce to numer: 0 801 080 650)

No ale właśnie jak usunąć pozycje zaznaczone czerwonymi kropkami?

22519189sq1.jpg

.

Kodery i dekodery prze panel sterowania - Dodaj lub usuń programy. (kodeki mogą się nazywać np. FFDshow czy codec pac).

Używałeś już driver cleaner’a?

Hmm, żadnych nazw sterowników (czytaj. ffshow czy code pack) w “dodaj/usuń” nie mam. Może dobrze zrobiłem, może nie, ale wszedlem w Panel Sterowania -> Sprzęt -> właściwości każdej wymienionej w okienku pozycji oprócz stacji dysków CD-ROM/DVD -> właściwości danej pozycji i pousuwałem ręcznie, co tam się dało.

Następnie przeleciałem Driver Cleanerem, CCleanerem, zresetowałem kompa, jeszcze raz po cleanerach, restart.

Teraz co mam robić?

Zainstaluj drivery - tzn. zapewne musisz uruchomić setup czy coś takiego (nie instaluj sterowników przez dodaj sprzęt).

Czy za pierwszym razem instalowałeś drivery oddzielnie czy od razu do całej płyty głównej?

Odinstaluj te sterowniki i poszukaj innej wersji. Mi pomogło .

No własnie jak to usunąć to co jest wpisie onczylija