Brak dźwięku C-media CMI8738

Kartę dźwiękową mam jak w temacie. Instalowałem już sterowniki ale dalej brakuje dźwięku. Nie wiem co z tym zrobić, więc piszę na forum.

jak dobrze pamiętam, przy CMI dodawali program o nazwie AVRack …

czy w systray’u pojawiła się ikonka głośnika ?

i jeszcze jedno - w BIOS-ie masz WŁĄCZONĄ obsługę dźwięku onboard ?

Zadnego programu nie mam, bo karte dostałem od kolegi uzywaną. w systrayu jest ikonka. Biosu nie sprawdzałem

sprawdź.

na ikonę głośnika PPM - Otwórz regulację głośności -= sprzwdź czy gdzieś nie masz postawionego "ptaszka) przy napisie “wyciszenie”, czy suwaki głośności są w odpowiednich pozycjach oraz co masz wybrane w > Opcje > Właściwości ( tzn wybór urządzenia)

możesz także po PPM na ikonce > Ustaw właściwości audio .

w otwartym oknie wybierz swoję urządzenia odtwarzające i nagrywające dźwięk oraz zaznacz “Używaj tylko preferowanych urządzeń” (oczywiście jak sprawdzisz, że działa)

Bios sprawdziłem i nic nie pomogło. Tak samo Twoja rada JAg nje przyniosła efektów.

sprawdź jeszcz rejestr, czy w poniższym adresie są takie wpisy:

czyli: “Uruchom”. wpisujesz “regedit” - i wyszukujesz powyższe

jeśli nie masz, to:

sprawdź także DirectX (>Uruchom - wpisz “dxdiag” no i enter)

UWAGA jak się zapyta czy ma sprawdzaźć certryfikaty WHQL - powiedz nie - szybciej się załaduje.

tam też możesz przetestować ustawienia i działanie dźwięku

z tego co rozumiem, to powinna być WYŁĄCZONA

gdyż wychodzi na to, że karta nie jest zintegrowana

To znaczy całego kompa dostałem używanego. Karta jest zintegrowana. Z nerwów piszę trzy po trzy

W rejestrze brakuje kilku wpisów z wymienionych przez Ciebie. Chciałem zaimportować plik reg z tymi wpisami, ale wyskakuje błąd, ze plik nie jest plikiem rejestru.

??

skopiowałeś z cytatu? i zapisałeś jak było w cytacie niżej ? (tzn jako plik z rozszerzeniem .reg ? )

Złączono Posta : 02.12.2007 (Nie) 19:26

podejrzewam, że niedałbyś rady zrobić tych wpisów ręcznie… ?

skopiowałem. Nie dałbym rady ręcznie

skopiowałeś z nagłówkiem :

po którym jest linijka przerwy?

sprawdziłem na swoim kompie i działa. - czy logujesz się w systemie mając prawa administratora lub jako administrator?

Poprzednio nie. Teraz skopiowałem z nagłówkiem i jako administrator. Dodało pomyślnie. Ale dźwięku jak nie było tak nie ma :frowning:

poprzedniemu właścicielowi kompa dźwięk działał?

jaką masz płytę główną?

AOpen AK72. Tak działał, bo mi też działał parę dni temu. Wyłączyłem kompa, włączyłem i stracił się dźwięk.

tu:

http://.tomshardware.pl/motherboard/200 … 33-07.html

masz opis o swojej płycie na Tom’sHardware - może coś Ci pomoże.

Masz może zainstalowanego Everesta , Sandrę lub Aidę aby zczytać jakie dokładnie ma “flaki”?

Jeszcze jedno - jak wyłączałeś kompa przed stratą dźwięku to nie było to przypadkiem po jakiejś grze?

Czy dźwięki systemowe słychać (czy robiłeś test dźwięku w Dxdiag)?

Robiłem i nie ma żadnych dźwięków. Tylko z piszczajki na płycie głównej. A kompa to właściwie nie ja wyłączałem, tylko mama więc raczej nie po grze. A Everesta mam.

hmmmm…

jeśli w Menedżerze urządzeń nie masz “żółtych” lub “czerwonych” znaczków,

a w “Kontrolerach dźwięku, wideo i gier” po rozwinięciu widzisz swoje urządzenie do odtwarzania dźwięku (znaczy CMI itd) a po PPM na nim i wybraniu “właściwości” w pierwszej zakładce otworzonego okna NIE MASZ postawionego “ptaszka” przy “wyłącz w tym profilu sprzętowym” a “zasoby” nie pokazują żadnych konfliktów to bym sprawdził jeszcze głośniki (słuchawki)…

Sprawdzałem 2 rodzajami głośników i słuchawkami. Dalej nic.

A sprawdziłeś co masz w/g :

?

Wszystko mam OK.