Brak dźwięku HDMI

Witam,

mam problem przy podłączeniu laptopa do tv przewodem HDMI. Obraz przechodzi elegancko natomiast pojawia sie problem z głosem. W 90% prób podłączenia dźwięk zostaje na lapropie, czasem znika wogóle. Od święta dźwięk i obraz przechodzą bez problemu ;/ Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?

Musisz spojrzeć do ustawień sterownika. Nie mam niestety takiej karty i nie mogę Ci dokładnie powiedzieć gdzie to jest. Szukaj czegoś w rodzaju HDMI Output.

Też miałem taki problem. Zgadne że masz Viste jeżeli tak to wystarczy w urządzeniach do odtwarzania w dolnym prawym rogu (ten głosniczeg klick prawym) zmienic urządzenie do odtwarzania na HDMI i po sprawie jedyne co szkoda to że muśisz zawsze od nowa przestawiać no i jeszcze warto zmienić rozdzielczość bo tv bedzie mial 1920x1080 a laptop 1024x800 może niedużo większa.

Problem właśnie w tym że jest wybrane automatycznie HDMI pasek głośności skacze ale głosu nie ma :frowning:

hmmm…

to może trzeba będzie coś przestawić w TV albo kabel jest wadliwy bo pisałeś że raz jest dzwięk raz niema. sprawdz kabel i wtyczki.

sprobuj ustawić HDMI jako domyślny do odtwarzania to może pomóc i napisz proszę jaki masz system bo w każdym jest troche inaczej

  • kabel jest na 100% sprawny

  • System operacyjny - Vista

  • Dźwięk jest ustawiony jako domyślny

  • Dźwięk nie jest wyciszony

Wydaje mi się że sterowniki też są ok bo skoro poprzednio na nich był dźwięk to nie powinni nic się z nimi stać. :frowning: