Brak dzwieku i bardzooo wolne ładowanie systemu

Witam mam takie małe problemy zacznijmy od dzwieku a raczej jego braku miałem ostatnio system przeinstalowywany i dziala wszystko własnie orpocz dzwieku nie wiem co jest grane typ karty dzwiekowej to : Realtek Hight Definition Audio <-- to chyba to ? sory jestem bardzo tępy jesli chodzi o komputery… probowalem instalowac sterowniki z płyty przez softa (?dobrze pisze ?) - nie da rady, probowałem rownież ręcznie —> http://img148.imageshack.us/img148/8784/beztytuudi4.jpg nie wiem o co chodzi i co robic…

2 problem to okropnie dlugo ładujacy sie system (dokładnie 1.21 min ) chodzi mi o ten niebieski ekran tuż przed wyborem użytkownika ‘‘Trwa ładowanie systemu Windows…’’ – czy jakos tak, przed reinstalacją systemu nie trwalo to nawet sek. Mój sprzęt to : procesor dwurdzeniowy 1,8 - > Intel pentium dual cpu E2160 @1.80GHz , karta grafiki zintegrowana 128 intela 82445G Express Chipset Family , dysk 500 gb ale to juz chyba nie potrzebne… Bardzo prosze o POMOC.

Pozdrawiam :?

Czy przetaktowywałś go, czy jest tak, jak napisałeś 1,8GHz?

nie za bardzo zrozumiałem pytanie , ale nic nie robiłem , taki kupiłem jak napisałem Intel pentium dual cpu E2160 @1.80GHz tak to wyglada : http://img87.imageshack.us/img87/5176/86754815hx3.jpg

To może być problem z zasilaniem.

Spwadź w BIOS-ie w sekcji Harware Monitoring, czy napięcie +12V jest stabilne i czy nie spada poniżej 11,8V.

Poźniej pomyslimy o innych przyczynach.

Dzieki Karmazyn za pomoc sprawdze to o czym pisałes…Wiekszym problemem dla mnie teraz jest ten dżwięk :frowning: jakby ktos mial jakiś pomysł , to prosze pisac :piwo:

Jaki dźwięk?

Może procesor się przegrzewa w wyniku słabego kontakutu z radiatorem?

a własciwie własnie brak dżwieku… ale to troche wydaje mi sie dziwne ponieważ przed awarią i przeinstalowaniem kompa komputer był w 100 % SPRAWNY nie było żadnych takich problemów… :confused: :?

Wydje mi się, że kolejność instalacji sterowników była niewłaściwa oraz ich wersje nie są takie, jakie miałeś (kotoś w sklepie byc może zainstalował nowsze albo/i zachował poprawną kolejność), te na płytach CD dołączanych do sprzętu są dość stare.

Powinieneś pobrać najnowsze sterowniki ze stron producentów sprzętu i zainstalowac je w nastepującej kolejności:

1. Sterowniki do płyty głównej

2. Sterowniki karty sieciowej

3. KB888111 MS UAA Patch dla WIndows XP SP2

4. Sterowniki karty dźwiękowej

5. Sterowniki karty graficznej

6. DirectX 9c z marca tego roku

7. Pozostałe sterowniki

Wcześniej musisz odinstalowac wszystkie obecnie zainstalowane.

OK Bardzo Ci dziekuje ze mi to tak ładnie opisałes jutro cos spróbuje zadziałac , napisze co z tego wyszło ! jJesczze raz Dzieki !

pozdrawiam. :wink: