Brak dźwięku i błędy przy instalacji flash playera w ubuntu

(Heezootoo) #1

Tak jak w temacie. Mam sterowniki alsa i wszystkie aktualizacje a dźwięku nie ma. Co do flasha. Przy każdej próbie instalacji coś wywala.

(Sawyer47) #2

Jaki system (wersja Ubuntu?), jaki układ dźwiękowy (np. przez lspci), lsmod, jednym słowem: konkretne informacje!

Bardzo konkretnie. Bardzo. Więc na podstawie tego czegoś zrób inne coś i będzie działać, to takie proste!

(Heezootoo) #3

ubuntu 8.10. Zintegrowany układ dźwiękowy realteka hd audio. Właśnie za każdym razem nie da się zainstalować. Wywala że ta wersja jest błędną biblioteką dla tego systemu

(Sawyer47) #4

Jaki odtwarzacz Flash instalujesz (bo są 3 różne)? Czy próbujesz zainstalować przez Synaptica paczkę flashplugin-nonfree (bo są co najmniej 2 inne sposoby instalacja)? Dodam, że ta paczka znajduje się w oficjalnych repozytoriach w dziale multiverse. Podaj dokładny komunikat tego błędu oraz sposób w jaki próbujesz zainstalować odtwarzacz Flash.

Natomiast odnośnie do dźwięku to możesz dać wyniki lspci i lsmod oraz może co pokazuje alsamixer. Czy pod jakimś innym systemem masz dźwięk? Jeśli tak to w ten sposób wyeliminowałoby się kwestię problemu sprzętowego.

(Heezootoo) #5

przez synaptica, i aptitude probowalem tez skompilować. Pod vistą mam dźwięk

(matiit) #6

SKompilować? Skąd wziąłeś źródła?

(Sawyer47) #7

Może Gnasha kompilował? Ale tego, jaki odtwarzacz Flash próbuje instalować już nie napisał...

czechu07 ponawiam prośbę o dane, o których wspomniałem. Jeśli nie chce Ci się poświęcić trochę czasu do należytego opisu swojego problemu to nie oczekuj, że ktoś będzie chciał Ci pomóc. Bo też na podstawie czego, wróżenia z fusów, skoro nie chce podać informacji?

(nintyfan) #8

On zwyczajnie się pomylił lub ściągnął źródła przez Synaptica. Myślę jednak, że ściągnął binarkę, a proces jej ściągania nazwał kompilacją - błędnie. Flashplayer nie ma dostępnych źródeł. :wink:

Co do flasha, to wywala pewnie mu coś Firefox. Niektóre wersje(zwłaszcza testowe) tak mają. Spróbuj flasha zainstalować przez Synaptica. Najpierw musisz jednak poszukać opcje w Synapticu od repozytoriów, a tam wybrać, że chcesz korzystać z multiverse. Może da się to jakoś uprościć do skorzystania z Dodaj/Usuń z menu aplikacje. :wink:

Co do dźwięku, to pod Vistą dźwięk jest przesyłany przez kartę graficzną?

(matiit) #9

Ja zawsze flasha instalowalem z pliku tar.gz, umieszczaem plik libflashplayer.so w ~/.mozilla/plugins i zawsze dzialalo...