Brak dzwięku i kilka innych pytań

Witam!

Jestem użytkownikiem linuksa od tygodnia. Używam dystrybucji Xubuntu, jednak mam kilka problemów i pytań.

  1. Nie mam dzwięku. Posiadam karte dziwkową Audio Crystal WDM. Szukałem do niej sterowników na linuksa ale nic z tego.

  2. Posiadam karte graficzną Rage Pro firmy Ati chyba i również nie moge znalesc do niej driverów.

  3. Ponieważ dysponuje bardzo słabym PeCetem chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś przyspieszyć Xubuntu a szególnie start.

  4. Jak i jakie repozytoria dodać. Pytam się o to gdyż wiem że istnieje nowa wersja gry Bygfoot niż tą ktorą mam i jest w Synapticu(odswieżalem informację o pakietach).

Proszę bardzo o pomoc, szczególnie o pomoc z dzwiękiem, gdyż nie chce intalować Windowsa :expressionless: .

Podaj konfigurację komputera.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy dobry Os wybrałeś to tutaj poszukaj zblizonej konfig, chyba, ż nie będzie to spytaj się.

viewtopic.php?f=14&t=188867

Mój komputer to:

Intel pentium II 400mhz

karta graficzna to rage pro

dysk 20gb

plyta glówna dell optiplex gx1

i karta dzwiekowa to jak podale audio crystal wdm

Jeżeli chodzi o dystrybucje to polecił mi ją kuzyn ze względu na to że używam liveboxa i lącze się przez czujke a w -buntu się łatwo “instaluje”.

A pamięć ?

128mb ram

Wejdź na tą stronę co Ci dałem wyżej. Poszukaj, tam takie konfigi komputerów były , zobaczysz i będziesz wiedział co wybrać…

testowalem debiana z xfce, który był szybszy niż xubuntu ale nie dalo się zainstalowac/skonfigurować wi-fi, do wyboru bylo tylko ethenet. Na debianie również nie miałem dzwieku