Brak dźwięku, ikony


(Marcint100) #1

Witam.

Borykam się z problemem, braku ikony i wgl. dźwięku. Normalnie na pasku po prawej stronie miałem ikonkę z głośnikiem, po re instalacji systemu, nie mam tej ikonki.

Ale zaraz, próbowałem wszelkich sterowników, programów wyszukujących sterowniki itd. Za każdym razem, w momencie instalacji sterownika, wszystko się zatrzymywało i komputer sam się resetował, a sterownika/dźwięku nadal nie ma. Próbowałem ze sterownikami różnej firmy robiłem to w różny sposób i nic.

Co może być tego przyczyną? Jak temu zaradzić ?

Mój komputer ma chyba z 6 lat, gdy wpiszę w google, hasło karta dźwiękowa to wyskakuje mi coś na wzór karty graficznej... A u mnie nie ma czegoś takiego, ja mam 3 wejścia na mini jack które są "zamknięte" w jednej prostokątnej puszeczce która się łączy tylko z płytą główną. nie mam osobnej karty, tylko tak jak by zintegrowaną z płytą gł.


(rgabrysiak) #2

Skoro masz zintegrowaną kartę dźwiękową to pobierz program CPU-Z i odczytaj jaką płytę główną posiadasz (zakładka Mainboard, pole Manufacturer oraz Model).

Następnie wejdź na stronę producenta i pobierz odpowiednie sterowniki. Najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu dopiero później do karty dźwiękowej.

Jeżeli masz system Windows XP to zainstaluj w pierwszej kolejności Service Pack 3, o ile go nie posiadasz.


(Marcint100) #3

No to ja mam coś takiego

ASUSTeK Computer Inc.

a model to K8V-MX

Czyli pobrać http://support.asus.com/Download.aspx?S … mx&p=1&os=

To co jest w zakładce Audio ?

Posiadam coś takiego jak Microsoft .Net Framework 3.0 Service Pack 1


(rgabrysiak) #4

Rozumiem że masz system Windows XP? Jeżeli tak to chodzi mi o taki Service Pack: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Jeżeli go nie posiadasz zainstaluj go w pierwszej kolejności.

Następnie instaluj sterowniki, najpierw do chipsetu czyli VIA 4-in-1 Driver (kategoria Utilities) a następnie Audio.


(Marcint100) #5

Dziękuję bardzo za pomoc !!

Udało się, na razie wszystko działa jak powinno.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.