Brak dźwięku: Jaka karta? Jakie stery?

Witam, niedawno zepsuła mi się karta graficzna i po kupieniu nowej i po formacie nie mam dźwięku. Nie wiem jaką mam kartę dźwiękową i nie wiem jakich sterowników mam szukać (choć zdaje mi się że to realtek, zainstalowałem je ale nadal nie mam dźwięku).

Zainstalowałem program

AIDA32 i gdy wchodzę w multimedia

, dźwięk windows mam dwie pozycje: mixer.0 i wave-in.0, a gdy wchodzę w dźwięk PCI / PnP nic nie ma.

Tak jakbym nie miał karty dźwiękowej ale wymieniałem tylko grafike Jakie stery w końcu mam zainstalować? HELP

Jednostka:

1.Płyta gł. - s776 MSi P965 Neo-F

2.HDD - 160GB CAVIAR WD1600AAJS

3.Grafika - 9400GT ASUS (wcześniej GF7600GT 256M 128bit Gigabyte)

4.Cooler QOLTEC

5.Proc. - C2D E6300 1,86GHz

6.RAM 2x512MB 667MHz Kingston

Przeniesiony z Problemy

Dodane 24.10.2009 (So) 12:45

( RealTek ALC883 8-kanałowy (7.1) - High Definiton Audio), to jest Twoja karta dźwiękowa zintegrowana i do niej poszukaj sterowników.

W BIOS sprawdź czy karta jest włączona.

Nie napisałeś jaki masz system ?

Na Windows XP :

  1. Najpierw zainstaluj odpowiednie sterowniki do chipsetu swojej płyty głównej - Chipset.

  2. Jeżeli masz SP3 to zainstaluj UAA , jeżeli SP2 to powinna wystarczyć tylko poprawka kb-888111

  • potrzebne do wykrycia karty dźwiękowej Realtek.
  1. Zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej Realtek R2.03.

/ starsze, dobre - sprawdzone /.

Najnowsze R2.35 : http://www.softmania.pl/program-1351-realtek.html#m

/ nie sprawdzałem /.

  1. Zainstaluj DirectX.

Wszystko wraz z linkami w tematach :

formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html

dzwiek-nie-dziala-t329797.html?hilit=Realtek%20ALC883

Również mam kartę dźwiękową Realtek ALC883 :slight_smile:

mam win xp sp2 i zrobiłem wszystko jak zrobiłeś ale dźwięku nadal nie mam… Mówię poważnie. Kiedyś też nie mogłem znaleźć kodeka ale w końcu mi się udało zainstalować stery i było ok, a teraz nie wiem o co chodzi.

Przeczytaj dokładnie podane tematy.

Sama instalacja sterowników do karty dźwiękowej nie wystarcza.

  1. Sterowniki do chipsetu Twojej płyty głównej.

  2. UAA lub kb888111.

  3. Sterowniki do karty dźwiękowej.

  4. DirectX.

Po każdej instalacji restart komputera.

Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.

Ale no mówię, że zainstalowałem wszystko (1. Sterowniki do chipsetu Twojej płyty głównej. 2. UAA lub kb888111. 3. Sterowniki do karty dźwiękowej. 4. DirectX.) i nadal nie mam dźwięku.

W zakładkach Audio i Głos w “odtwarzanie” nie mam nic…

Żółtych wykrzykników czy znaków zapytania nigdzie nie mam.

Wszystko wskazuje że jakby nie mam karty dźwiękowej, ale z drugiej strony to nie możliwe bo wymieniłem tylko kartę graficzną a nawet nie ja, zrobili to dośw. ludzie ze sklepu komp.

Co mam robic?! :frowning:

Masz zainstalować sterowniki do chipsetu Swojej płyty głównej :o

s776 MSi P965 Neo-F ze strony producenta lub jeżeli masz płytkę ze sterownikami to powinny być na płytce pod nazwą Chipset.

Rozumiesz ?

Sprawdzałeś w BIOS-ie czy masz włączoną kartę dźwiękową ?

haha xD

Wiem, nie wpadłeś na to że skopiowałem to co napisałeś??

Nie wiem jak inni na tym forum ale ja taki głupi nie jestem, ale zawsze funkcji Quote też nie używam.

Tak czy inaczej wszystko mam zainstalowane