Brak dzwięku, kabel hdmi

(Ring14) #1

Witam,

Dziś kupiłem kabel hdmi-hdmi by podpiąć komputer z monitorem.Zarówno karta graficzna Geforce 9600gt jak i monitor Lg Flatron M2294D mają wejście Hdmi. Problem polega w tym że gdy podpiołem kabel w kompie i moniterze obraz jest lecz dźwięku nie mam. Mam nadzieje że pomożecie rozwiązać problem. Aha prawie bym zapomniał monitor ten ma wbudowane głośniki.

(Jack60) #2

Panel sterowania>dźwięki>zaawansowane /u dołu/>ustawienia głośników-zaznacz odpowiednio

(Ring14) #3

Niestety nic nie pomogło :frowning:

(Adrianzloty) #4

Obok zegarka masz taki głośniczek weź prawo-klik > urządzenie do odtwarzania i poszukaj HDMI następnie ustaw jako domyślne powinno działać.

(Ring14) #5

Mam ustawione Realtek HD Audio Output

(Jack60) #6

To sprawdź ustawienia Raltek'a

(Ring14) #7

Kurcze tam już sprawdzałem. Próbowałem pokombinować w panelu Wyjście/wejście audio ale nic to nie dało

(Matmaxalez) #8

Przecytaj instukcje dolaczone do kompa poniewaz zeby byl dzwiek musisz ustawic cos i uzyc programu quicktime (ja mam hp pavilion dv 9700 windows vista i tak trzeba zrobic) bo jak nie to dziek wychodzi przez glosniki kompa

(Ring14) #9

Tylko że ja takiej instrukcji nie dostałem a w ogóle co to za program ?

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem

(=Bogdan=) #10

Może zadam trochę dziwne pytanie ale skąd w karcie graficznej ma się wziąć dzwięk ? :roll:

(Ring14) #11

Ehh w sumie masz racje ale w takim co zrobić by był dzwięk ? Czytałem że da się połączyć karte graf. z kartą dźwiękową tylko nie wiem jak. Myślicie że jakbym kupił kabel hdmi-dvi rozwiążę problem ?

(=Bogdan=) #12

Najprościej będzie połączyć monitor z kartą dzwiękową przy pomocy dodatkowego kabla typu jack-jack.

(Ring14) #13

Tak już miałem podłączone przed kupnem kabla tylko teraz jest w tym problem ze przy wejściu do jacka w monitorze pisze (dvi,rbg) czyli prawdopodobnie nie będzie działać

(=Bogdan=) #14

Powinno działać. Twój monitor ma chyba tuner tv jeśli dobrze pamiętam. Prawdopodobnie w menu monitora

trzeba będzie wybrac źródło sygnału audio.

(Ring14) #15

Tak ten monitor ma tuner tv :wink: Nie ma w menu monitora takiej funkcji ;/

(mysz 1) #16

Zobacz :

http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagad ... 05535.html