Brak dźwięku - karta zintegrowana na płycie Asus P5GD2-X

(Firmamt360) #1

Witam mam problem bo nie mam dźwięku i problem z zainstalowaniem sterowników high definition audio i wygląda to następująco w menadżer urządzeń w kontrolery dźwięku , wideo i gier mam jedna opcje z wykrzyknikiem i jest to: urządzenie zgodne ze standardem high definition audio i drugi wykrzyknik niżej w urządzenia systemowe i też wykrzyknik przy: Kontroler ze standardem high definition audio.

W prawym dolnym rogu mam ikonkę od dźwięku i jest z czerwonym "x" i pisze - Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio no i jak kliknę na nią to zaczyna windows szukać ale w końcu wyskakuje że nie powodzenia... Windows 7 orginał...

I wcześniej też miałem ten problem jak miałem Windowsa WP SP3 i znalazłem na forum ze trzeba tam zmienić z 300 na 200 i zainstalować poprawkę tam KB... i zadziałało i tylko teraz mam problem bo mam windows 7 i nie mam dziku i nie wiem jak to zrobić pobrałem Everesta i dodam że nie mam płytki ze sterownikami i mam tak :

Płyta głowna:

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 63-0202-000010-00101111-061605-I915$A0319001_BIOS DATE: 06/16/05 15:45:36 VER: 08.00.10

Nazwa płyty głównej Asus P5GD2-X

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 267 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 8533 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1 Socket 775

Liczba gniazd rozszerzeń 3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16

Liczba gniazd pamięci 4 DDR2 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Gigabit LAN

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 240 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej i915P

Dodatkowe własności JumperFree, Stepless Freq Selection

Producent płyty głównej

Nazwa firmy ASUSTeK Computer Inc.

Informacje o produkcie http://www.asus.com/products1.aspx?l1=3

Uaktualnienie BIOS'u http://support.asus.com/download/downlo ... uage=en-us

Mulimedia / Dzwięk PCI / PnP - Typ

Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [b-1] PCI

Z góry baaardzo dziękuje :slight_smile:

(Dimatheus) #2

artur2008x2 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JNJN) #3

Płyta oficjalnie NIE wspiera Windows 7 więc może być różnie, jaki masz win7 64, czy 32 bitowy ?

Trzeba szukać sterów do tej karty i Twojego systemu i odpowiedniej wersji

i kombinować :

http://forum.pcformat.pl/Sterowniki-do- … -Cmi9880-t

Czytaj i rób.

(Firmamt360) #4

Dobrze poprawiłem błędy i tylko co do nazwy tematu to chyba jest konkretnie napisane w nazwie tematu o co chodzi bo inaczej to nawet nie wiem jak to nazwać :slight_smile: po prostu nie mam dźwięku :slight_smile:

mam Windows 7 32 bit i dodam że instalowałem już chyba wszystkie możliwe sterowniki no i nic… :confused:

(JNJN) #5

Napisałem, czytaj, przed instalacją następnego zrób super porządek po instalowanych sterownikach w systemie, restart i dopiero instaluj kolejny.

(Firmamt360) #6

tak tak po każdej instalacji i odinstalowaniu uruchamiam ponownie i cały czas nic z tego:/

ok poszukam Cmedia CMI9880 bo w sumie tego jeszcze nie próbowałem i dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

(JNJN) #7

Może być tak, że zostaniesz na XP lub założysz kartę PCI audio, a swoją najpierw wyłączysz w biosie i tyle.

(Firmamt360) #8

nie mam już siły idę **** ten szrot na śmietnik i kupić nowy :slight_smile:

thx jeszcze raz za zainteresowanie :slight_smile: temat do zamknięcia

No bez przesady z takim słownictwem. To że zakończyłeś kilkoma kropeczkami i tak zapewniło słowu czytelność.