Brak dzwięku na płycie Asus M2N-E

Witam …mam ogromny problem, przy próbie zainstalowania sterowników audio do płyty Asus M2N-E pojawia mi się komunikat " Wymagany sterownik magistrali HD Audio nie został znaleziony " o co chodzi dlaczego nie moge zainstalować sterowników ? proszę o pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=71382 ?

niestety ale to mi nie pomogło … może z tego powodu że u mnie nie ma PCI device tylko pisze … brak urządzeń do odtwarzania … może jeszcze jakieś rady ?

może przez pomyłkę masz niewłaściwe sterowniki - któraś z wersji tej

płyty wymaga zwykłych sterowników ac97, pozostałe wymagają sterowników HD(high definition), w tym M2N-E

pawel_pe

Poszukaj na płycie CD łaty do systemu, powinna być w folderze ze sterami do dźwięku. Po zainstalowaniu jej system powinien sam wykryć magistralę HD Audio i zainstalować stery do niej a następnie wykryć zintegrowaną kartę i zainstalować do niej stery, a bardziej wskazane żebyś zainstalował wtedy sterowniki producenta z płyty CD do MBO.

Nie jestem w 100 % pewny, ale miałem podobny problem z nową płytą Gigabyte i po zainstalowaniu łaty wszystko poszło gładko

niestety ale po zainstalowaniu łaty nic sie nie dzieje … zostaje mi chyba tylko kupic karte muzyczna ale czy ona bedzie chodzić?

Pytanie moje dotyczy podobnej płyty głównej - Asus M2N-E SLI , dlatego piszę w tym temacie.

Mianowicie:

Do czego tak naprawdę służą obydwa poniższe kontrolery, oraz jakie jest ich zastosowanie.

I co się stanie nie instalując tych sterowników :?:

Dodam tylko tyle, że po zaistalowaniu poniższych sterowników komputer znacznie zwalnia.

Nastomiast bez tych sterowników chodzi jak ( talala ) :idea:

1. Kontroler magistrali zarządzania systemem, oraz

2. Kontroler pamięci PCI