Brak dźwięku (nic chyba nie pomaga ;/)

(Szpytek548) #1

Witam serdecznie :slight_smile: Postaram sie jak najlepiej przybliżyć wam mój problem. Zacznijmy od tego że nie ma dźwięku :mrgreen: Sprzęt to Benq joybook r55ve, dane z everesta: Mikroukład płyty głównej: Intel Calistoga i945GM/PM, Karta dźwiękowa: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller (zintegrowana z płytą główną). W menedżerze urządzeń mam: "kontrolery dźwięku, video i gier" od tego odchodzą: "kodery-dekodery audio", "kodery-dekodery video", "starsze sterowniki audio", "starsze urządzenia przechwytywania video" i "urządzenia sterujące mediami", przy zadnym z nich nie ma żółtego znaczka, wszystko ponoć zainstalowane dobrze. W panelu sterowania w "dźwięki i urządzenia audio" wszystko jest szare i "brak urządzeń audio". Na płycie dołączonej z laptopem są sterowniki audio ale nie chcą sie zainstalować, na stronie producenta są takie same, jest tam napisane że są tylko dla windows vista (ja mam xp). No i cóż mam począć? :? Przeszukałem chyba z pół internetu i nic nie pomogło, więc albo jestem idiotą, albo rzeczywiście mój problem jest dziwny :smiley: Z góry dziękuje za zainteresowanie problemem :slight_smile:

(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie. Przenoszę.

(Dashmen515) #3

pomoże jedno: format :slight_smile:

(Szpytek548) #4

tak ogólnie powiedziales, czy moze masz jakies pojęcie co to moze być? :stuck_out_tongue:

(Tezarrus) #5

usuń to wszystko to co masz w menadżerze urządzeń i po resie kompa powinno Ci się pokazać że znalazło nowy sprzęt zainstaluj stery i powinna grać muzyka.

dashmen sam się sformatuj :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Szpytek548) #6

heh chciałbym, ale te kodery i inne pierdoły co podałęm to są nie do usunięcia :stuck_out_tongue:

(Amper) #7

Wiesz co spróbuj? Jak nie masz dogranego servis packa to spróbuj wgra i dopiero sterowniki. U mnie tak było :shock:

(Szpytek548) #8

heh mam windows xp z sp2 :? poprostu nie widzi mi karty dzwiekowej. tylko w everescie wyswietla. a jak probuje zainstalowac te stery pod viste to wyskakuje "brak urzadzenia obslugiwanego przez ten sterownik". i mysle ze w menedzerze urządzen powinna byc ta karta, chociaz z żółtym wykrzyknikiem, ale jej w ogóle nie ma. :frowning:

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 10:52

DZIAŁA :mrgreen: zaintalowałem jakiś realtek hd audio i w koncu działa :slight_smile: dziekuje za poswiecenie mi czasu :slight_smile: