Brak dźwięku po aktualizacji BIOSu

(Wojciechpodg) #1

Witam serdecznie.

Wczoraj wieczorem dokonałem aktualizacji BIOSu z wersji 805 na 1206 (płyta główna ASUS M3A).

Po uruchomieniu systemu nie było dźwięku. Zacząłem mieszać w ustawieniach. Okazało się, że gdy w Ustawieniach Właściwości Audio - w zakładkach AUDIO i GŁOS - pozmieniałem Ustawienia domyślne dla odtwarzania i nagrywania z działających dotychczas REALTEK HD Audio na GENERIC USB AUDIO DEVICE, dźwięk się pojawił. Niestety czynność tę muszę powtarzać za każdym razem po uruchomieniu systemu. Chciałbym korzystać mimo wszystko z ustawień REALTEK (jak dawniej).

Mało tego - przy użyciu słuchawek USB z mikrofonem nie słychać w grach tego co mówię do graczy. Raz zdarzyło się jedynie, że mikrofon działał i w ustawieniach audio gry słyszałem z opóźnieniem swój głos, gdy do niego mówiłem. W grze jednak nadal nie byłem słyszany.

Karta dźwiękowa: ATISB600 - HD Audio Controler

REALTEK ALC883

Dodam, że sterowniki są aktualne.

Bardzo proszę o pomoc w opisanej wyżej sytuacji :frowning:

-- Dodane 17.07.2013 (Śr) 10:04 --

Cóż ... Kliknąłem PPM na ikonkę panelu REALTEK/nagrywanie dźwięku - włączył się rejestrator dźwięku i okazało się że przechwytuje głos... Wchodzę do gry, działa. Problem z mikrofonem sam się nagle naprawił ...

Te sterowniki Realtek też mogę odpuścić ... tylko czemu system nie zapamiętuje ustawień. Skoro już ma działać na GENERIC USB AUDIO DEVICE, to niech działa, ale żebym nie musiał zmieniać tego w ustawieniach po każdym włączeniu systemu ...

odinstalowałbym te sterowniki, tylko czy wtedy wszystko będzie działać?

(L2m1k3) #2

przeinstaluj sterowniki, zobacz czy to pomoże.

(XMan) #3

ATISB600 - HD Audio Controler nie jest Twoją kartą dźwiękową tylko wbudowanym układem dźwiękowym w sterownikach do karty graficznej.

Często zmienia ustawienia.

Prawidłowa karta dźwiękowa to Realtek ALC883.

Posiadam dokładnie tą samą kartę dźwiękową tylko na innej płycie - GIGABYTE.

Podaj jaki masz system oraz bit.

W BIOS-ie ustawiłeś kartę dźwiękową na Auto?

Wybierz odpowiednie:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

32-bit, 64-bit, na system Windows XP - inne.