Brak dźwięku po aktualizacji BIOSu

Witam serdecznie.

Wczoraj wieczorem dokonałem aktualizacji BIOSu z wersji 805 na 1206 (płyta główna ASUS M3A).

Po uruchomieniu systemu nie było dźwięku. Zacząłem mieszać w ustawieniach. Okazało się, że gdy w Ustawieniach Właściwości Audio - w zakładkach AUDIO i GŁOS - pozmieniałem Ustawienia domyślne dla odtwarzania i nagrywania z działających dotychczas REALTEK HD Audio na GENERIC USB AUDIO DEVICE, dźwięk się pojawił. Niestety czynność tę muszę powtarzać za każdym razem po uruchomieniu systemu. Chciałbym korzystać mimo wszystko z ustawień REALTEK (jak dawniej).

Mało tego - przy użyciu słuchawek USB z mikrofonem nie słychać w grach tego co mówię do graczy. Raz zdarzyło się jedynie, że mikrofon działał i w ustawieniach audio gry słyszałem z opóźnieniem swój głos, gdy do niego mówiłem. W grze jednak nadal nie byłem słyszany.

Karta dźwiękowa: ATISB600 - HD Audio Controler

REALTEK ALC883

Dodam, że sterowniki są aktualne.

Bardzo proszę o pomoc w opisanej wyżej sytuacji :frowning:

Dodane 17.07.2013 (Śr) 10:04

Cóż … Kliknąłem PPM na ikonkę panelu REALTEK/nagrywanie dźwięku - włączył się rejestrator dźwięku i okazało się że przechwytuje głos… Wchodzę do gry, działa. Problem z mikrofonem sam się nagle naprawił …

Te sterowniki Realtek też mogę odpuścić … tylko czemu system nie zapamiętuje ustawień. Skoro już ma działać na GENERIC USB AUDIO DEVICE, to niech działa, ale żebym nie musiał zmieniać tego w ustawieniach po każdym włączeniu systemu …

odinstalowałbym te sterowniki, tylko czy wtedy wszystko będzie działać?

przeinstaluj sterowniki, zobacz czy to pomoże.

ATISB600 - HD Audio Controler nie jest Twoją kartą dźwiękową tylko wbudowanym układem dźwiękowym w sterownikach do karty graficznej.

Często zmienia ustawienia.

Prawidłowa karta dźwiękowa to Realtek ALC883.

Posiadam dokładnie tą samą kartę dźwiękową tylko na innej płycie - GIGABYTE.

Podaj jaki masz system oraz bit.

W BIOS-ie ustawiłeś kartę dźwiękową na Auto?

Wybierz odpowiednie:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

32-bit, 64-bit, na system Windows XP - inne.