Brak dźwieku po formacie:(

Dobry wieczór!

Właśnie sformatowałam komputer i standardowo brak dźwięku :frowning: nie wiem jakie sterowniki i skąd ściagnąć:( jestem dziewczyną i jestem zielona (2 w 1) prosze o pomoc :((

moja płyta główna:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 / K8NF9 Ultra

karta dźwiękowa

Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce4 (CK8-04) - Audio Codec Interface PCI

z góry dziękuję za pomoc i uratowanie sierotki :frowning:

Pierwsze co instaluj to chipset, potem audio

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … -9_1x.html

Dziękuję. Tak też zrobilam, ale kiedy chce zainstalowac audio pojawia mi sie okienko, ze musze wlozyc dysk z Service Pack 2 zWindowsem, ale gdy tak robie nic to nie daje, brakuje mi jakis plikow w systemie, nawet 4 z nich sciagnelam ale i tak to nic nie daje bo pojawia sie kolejny, syzyfowa praca… :frowning:

Dodane 14.05.2010 (Pt) 11:07

a może zaistalować Service Pack 2 na nowo?

zainstaluj Service Pack 3 http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Tzn teraz tak, ściągnęłam te kilka pliczków i w końcu zainstalował mi tego Realteka, dźwięk pojawił się na chwilkę przy restarcie (dokładnie jak wyłączałam), ale jak włączył się od nowa w Menadżerze urządzeń znowu świeci zółta lampka przy Realtek i Nieznane urządzenie i dźwięk nie działa. Więc chyba tu chodiz o coś innego :frowning:

Pewnie nie ma SP2 w kompie jak instalacja wymaga dodatkowych plików, sprawdź klikając prawym na mój komputer > właściwości i zobacz jaką masz wer SP lub czy w ogóle jakiś jest.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Jest napisane Dodatek Service Pack 2. Tyle, że chyba jakiś wybrakowany :slight_smile:

Chyba chcesz od nowa format robić, zawalisz sobie kompa jakimiś plikami, stery raz chodzą raz nie, najlepiej to wywal te pliki skasuj stery realteka, wgraj SP3 potem ster realteka, bo coś czuje że zaraz będą jeszcze inne problemy. Lub zrób płytę z zintegrowanym SP3 http://www.purepc.pl/node/881

Nie używasz może jakiegoś Windowsa Mini czy innego moda, one mają parę rzeczy wywalonych, innych dopchanych, a w wielu przypadkach zamiast być przyjaznym użytkownikowi robią problemy.

Z tego co wiem, nie jest to żadna wersja okrojona. No dobra, sprobujemy tak jak mowisz :slight_smile: