Brak dźwięku po formacie

(Justyna145) #1

Moja koleżanka ostatnio sformatowała sobie komputer i od tego czasu nie ma dźwięku.

Tzn, wydaje mi się, że komputer nie widzi głośników (a są podpięte, bo się świecą :wink: ), bo w Panelu Sterowania, we właściwościach dźwięków i audio jest napisane: "brak urządzeń audio".

We właściwościach systemu -> menadżer urządzeń -> sprzęt, pojawiają się takie wykrzykniki:

1eb03t.jpg

Proszę o pomoc :slight_smile:

PS nie bardzo się na tym znam, więc liczę na łatwe rozwiązania :wink:

(system) #2

Brak jest sterowników , nie tylko do karty dźwiękowej, ale również (bardzo ważne!) do tzw. chipsetu płyty głównej komputera.

System (jak widać), to Windows XP? Podaj wobec tego jeszcze firmę i model płyty głównej komputera oraz karty dźwiękowej , bo chyba jest to karta Creative Sound Blaster, tzw. PCI, czyli wetknięta w osobne gniazdo na płycie głównej?

(Justyna145) #3

nie znam się za bardzo na tym, ale znalazłam na forum sposób (nie wiem czy dobry) jak te dane odczytać :slight_smile:

płyta główna ma być podobno tym samym co 'model systemu'

a tu miała być (tak myślę) pokazana karta dźwiękowa

co do tych szczegółowych pytań o kartę dźwiękową, niestety nie mam pojęcia :wink: chyba że powie mi Pan/Pani jak mogę to sprawdzić :wink:

PS próbowałam odczytywać te dane (model płyty głównej i kartę dźwiękową) przez program SweetIM, ale mi nie chodzi, więc mam nadzieję, że z tego DirectX też się screeny nadają :wink:

(rgabrysiak) #4

Pobierz program np. AIDA32:

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA32-Ente ... 11510.html

i odczytaj model płyty głównej i karty dzwiękowej.

(Justyna145) #5

tu są screeny z programu AIDA32:

mam nadzieję, że o te informacje chodziło :slight_smile: