Brak dźwięku po formatowaniu (Win XP)

Po reinstalacji Windows XP (zintegrowany SP2, dociągnęłam SP3) chciałam wrzucić ściągnięty ze strony producenta płyty (Asus P5GD1 Pro ) sterownik Realtek ALC861 Audio Driver V5.10.0.5027. Niestety instalator wyskoczył z tym:

soundr.jpg

Wyczytałam, że potrzeba poprawki KB888111. Zainstalowałam, udało się, dźwięk odtwarzany się pojawił, ale mikrofon nie działał. A powyższy instalator dalej to samo o złej wersji systemu. Więc ściągnęłam z DP “Realtek High Definition Audio Codecs R2.67” dla XP i teraz dźwięk zniknął kompletnie, w Panelu sterowania “Brak urządzeń audio” :cry: Już nic nie chcę sama kręcić, bardzo proszę o fachową pomoc…

musi być zainstalowany sp1. Miałem na starym kompie podobną sytuacje, więć sp 1 to podstawa bez niego ani rusz. Wtedy powinieneś już wszytsko spokojnie wgrać. Sprawdź może karta dźwiękowa mogła się poluzować lub poprostu coś nie styka.

potwierdzam też to miałem trzeba SP1 + SP2 i wtedy instalujesz stery do dżwięku musi być dobrze na koniec SP3

O rany, znaczy że… mam jeszcze raz zrobić format i postawić Windows?! Mam nadzieję, że coś źle zrozumiałam, bo nie bardzo mi się taki sposób rozwiązania problemu podoba… :stuck_out_tongue:

nie poprostu odinstaluj sp2 i sp3. Następnie ściągnij sp1 zainstaluj go, potem sp2 (obowiązkowo) a sp3 w sumie nie jest do niczego potrzebny( ja przynajmniej nie odczułem różnicy z zainstalowanym). Potem powinno wszystko hulać jak trza.

Odinstalowanie SP nic nie zmieniło w zachowaniu polecanej przez Asusa wersji 5.10.0.5027, ciągle pyskuje to samo, nie wiem o co mu kaman. Ale za to zgodził się współpracować sterownik V5.10.0.5136 i wszystko już tańczy i śpiewa, więc dzięki :slight_smile:

a zainstalowałaś sp1 i sp2???

Najlepiej to zmień windowsa na 7

Nic nie trzeba wywalać. Czytajcie trochę panowie za nim udzielicie rady.

System Windows XP ze zintegrowaną poprawką SP2, czyli poprawka SP2 zawiera już w sobie SP1 a integracja w nią czy też próba wywalenia może skończyć się różnie.

Problem może stanowić SP3, który jest niedopracowany do granic możliwości a instalowanie go jest całkowicie niepotrzebne (chyba, że dany program tego wymaga) i sprawia tylko problemy.

Wracając do tematu. No niestety, ale raczej czeka Cię, reinstalacja systemu, ale tym razem nie instaluj żadnego SP3.

Ale najpierw…

Rozsądnym krokiem byłaby reinstalacja sterowników, ale nie poprzez mozolne wyszukiwanie ich w Internecie tylko poprzez program do tego przeznaczony – sam znajdzie odpowiednie pobierze i zainstaluje. Wtedy i tylko wtedy mamy pewność, że dany sterownik jest w 100% kompatybilny z naszym podzespołem w komputerze.

Taki program znajdziesz tu: http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy, … 20522.html

DriverEasy 3.11.2 PL

ImageGalleryProxy.ashx?file=20100923121055.png&width=360&height=225&noBar=1

Jeżeli to nic nie da to:

  1. Reinstaluj system bez SP3.

  2. Wgraj podstawowe oprogramowanie do płyty głównej i karty graficznej.

  3. Zainstaluj program do aktualizacji sterowników.

  4. Pozwól na pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników.

  5. Ciesz się w pełni sprawnym komputerem.

  6. Nigdy nie ingeruj w sterowniki czy też pliki systemowe jeżeli nie masz w tym kierunku doświadczenia.