Brak dźwięku po instalacji strowników do karty dźwiekowej

Cześć nie wiem czy dobrze trafiłem jeśli nie to proszę poderatora o przesunięcie :slight_smile:

Mam problem z dźwiękiem po instalacji systemu Windows XP home. Problem polega na tym,że po instalacji sterowników nie ma nadal dźwięku była instalowana poprawka od MS i nic nie pomogło. Moja płyta główna to GIGABYTE M55S-S3, karta dźwiękowa Realtek hd audio. Proszę o szybką odpowiedź

A wgrałeś DirectX i KB888111?

:mrgreen:

tak próbowałem i tak nic nie dało

czasem tak się dzieje jak w czasie instalki wcisniesz F6 i zaistalujesz raid ,mi pomogła ponowna instalka ,mam tą samą płyte ,czasem tam ma .Pozdrawiam

A na mikserze masz wszystko dobrze ustawione?

Czasami coś jest ściszone lub wyłączone.:mrgreen:

W mikserze konkretnie jakie opcje ??

Jeśli to coś pomoże to mam głośniki 2.1

Opcje, właściwości, odtwarzanie -> włącz wszystko - wstępnie, potem możesz się pobawić w wyłączanie niepotrzebnych.

I pozdejmuj ptaki z pól wycisz.:mrgreen:

dobra sprawdzę jak coś dam znać :slight_smile:

Nic nie daje

Łuki1989 , a przed instalacją sterowników do karty dźwiękowej zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej ?

tak

Wejdź do regulacji głośności i tam masz Play Control i zaawansowane i tam masz “inne sterowniki” i tam ma być odznaczone…

jest odznaczone

Może porostu karta siadła i dać na gwarancje ? przed formatem działało normalnie

To podepnij kartę pod inny slot…

A czy w Menedżerze urządzeń w linijce “Kontrolery dźwięku, wideo i gier” po rozwinięciu masz wpis “Realtek High Definition Audio”?

Czy w Menedżerze urządzeń nie masz żółtych (czerwonych) “ptaszków” (lub czy nie ma konfliktów sprzętowych) ?

Jeśli to jest dźwięk zintegrowany - to w Biosie masz włączony?

Czy test Dxdiag - zakładka dźwięk działa ? (menu START - uruchom - wpisać dxdiag)

już sobie poradziłem źle popodłączyłem kabelki