Brak dżwięku po nagraniu na płyte

(massaro76) #1

Witam forumowiczów.Nagrałem filmik na płytke DVD,bo tylko na taka weszłoby ze względu na pojemność filmu.Na kompie film odtwarza dżwięki bez zarzutu.Jednak po nagraniu na płytke,obojętnie czy na TDK czy Sony i wrzuceniu do stacjonarnego odtwarzacza dżwięku brak.Na kompie jest OK.Klikam prawym na film i we właściwościach pisze że dżwięk to mp3.Więc stacjonarny bez problemu powinien odtworzyć.Nagrywałem programem Nero.

(kliszka) #2

Stacjonarne odtwarzacze DVD nie posiadają niestety aż tylu kodeków do odtworzenia dźwięku ( ścieżki dźwiękowej filmu ) w przeciwieństwie do komputerów .

Ściągnij sobie na kompa : DVDShrink , otwórz płyte w DVDShrink ,zrób backup do pliku iso ( naprzykład ),a potem wypal to sobie jeszcze raz przy pomocy Nero

(massaro76) #3

No tak,ale to plik avi z osobnymi napisami,czy po backupie do iso zmieni się wielkość pliku?

(Cedar) #4

Skoro to jest .avi, to nie ma sensu robić z tego ISO. Prawdopodobnie Twój odtwarzacz nie obsługuje kodowania jaki został użyty w tym filmie. Czasami pomaga zmiana ustawień dźwięku w odtwarzaczu. Jaki to odtwarzacz?

(eyeti) #5

Polecam sprawdzić na jeszcze innym odtwarzaczu, jeżeli takowy masz. Jak ktoś już wspominał odtwarzacze DVD posiadają wiele mniej kodeków odpowiedzialnych za odtwarzanie dźwięku.

Plik jest nagrany do .avi i odtwarzany przez odtwarzacz z obsługą DivX?.

Jeżeli tak, to spróbuj nagrać to do formatu DVD. Pozdrawiam

(massaro76) #6

Philips model DVP 3020,na Grundigu to samo,również jest tak samo na innym Philipsie.Film avi i taki nagrany a odtwarzacz odtwarza DivX.Próbowałem nagrać jako DVD programem Nero,jednak nie dało,dlatego nagrałem na avi.

(eyeti) #7

Odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie.

(kliszka) #8

A właśnie ,że ma sens .. ponieważ otrzymujemy obraz ISO ale w formacie ...DVD.. oczywiście jeżeli plik wsadowy jest tez w w/w formacie... , jeżeli jest to format AVI polecam program : AVI ReComp 1.5.0

(massaro76) #9

Dzięki,AviReComp pomógł. :slight_smile:

-- Dodane 16.02.2010 (Wt) 13:13 --

A czy dałoby się tym samym programem lub innym coś zrobić,bo mam inny film który ma 2,34 GB i dżwięk AC3,nagrałem na DVD i na stacjonarnym odtwarzaczu przerywa i zatrzymuje obraz w tym samym miejscu,dżwięki są,ale na kompie wszystko śmiga.Może płytka do d... albo co?