Brak dżwięku po nagraniu na płyte

Witam forumowiczów.Nagrałem filmik na płytke DVD,bo tylko na taka weszłoby ze względu na pojemność filmu.Na kompie film odtwarza dżwięki bez zarzutu.Jednak po nagraniu na płytke,obojętnie czy na TDK czy Sony i wrzuceniu do stacjonarnego odtwarzacza dżwięku brak.Na kompie jest OK.Klikam prawym na film i we właściwościach pisze że dżwięk to mp3.Więc stacjonarny bez problemu powinien odtworzyć.Nagrywałem programem Nero.

Stacjonarne odtwarzacze DVD nie posiadają niestety aż tylu kodeków do odtworzenia dźwięku ( ścieżki dźwiękowej filmu ) w przeciwieństwie do komputerów .

Ściągnij sobie na kompa : DVDShrink , otwórz płyte w DVDShrink ,zrób backup do pliku iso ( naprzykład ),a potem wypal to sobie jeszcze raz przy pomocy Nero

No tak,ale to plik avi z osobnymi napisami,czy po backupie do iso zmieni się wielkość pliku?

Skoro to jest .avi, to nie ma sensu robić z tego ISO. Prawdopodobnie Twój odtwarzacz nie obsługuje kodowania jaki został użyty w tym filmie. Czasami pomaga zmiana ustawień dźwięku w odtwarzaczu. Jaki to odtwarzacz?

Polecam sprawdzić na jeszcze innym odtwarzaczu, jeżeli takowy masz. Jak ktoś już wspominał odtwarzacze DVD posiadają wiele mniej kodeków odpowiedzialnych za odtwarzanie dźwięku.

Plik jest nagrany do .avi i odtwarzany przez odtwarzacz z obsługą DivX?.

Jeżeli tak, to spróbuj nagrać to do formatu DVD. Pozdrawiam

Philips model DVP 3020,na Grundigu to samo,również jest tak samo na innym Philipsie.Film avi i taki nagrany a odtwarzacz odtwarza DivX.Próbowałem nagrać jako DVD programem Nero,jednak nie dało,dlatego nagrałem na avi.

Odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie.

A właśnie ,że ma sens … ponieważ otrzymujemy obraz ISO ale w formacie …DVD… oczywiście jeżeli plik wsadowy jest tez w w/w formacie… , jeżeli jest to format AVI polecam program : AVI ReComp 1.5.0

Dzięki,AviReComp pomógł. :slight_smile:

Dodane 16.02.2010 (Wt) 13:13

A czy dałoby się tym samym programem lub innym coś zrobić,bo mam inny film który ma 2,34 GB i dżwięk AC3,nagrałem na DVD i na stacjonarnym odtwarzaczu przerywa i zatrzymuje obraz w tym samym miejscu,dżwięki są,ale na kompie wszystko śmiga.Może płytka do d… albo co?