Brak dźwięku po wyczyszczeniu komputera

Czyściłem dzisiaj komputer, gdy skończyłem, podłączyłem wszystko i włączyłem komputer zauważyłem, że nie ma dźwięku. Podczas czyszczenia przez przypadek odłączyłem kable: Mic In, Gnd, S-R, S-L, Mic bias. Podłączałem je zgodnie z instrukcją i nic, jeżeli je źle podłączyłem proszę o napisanie jak to zrobić. Moja płyta główna to Gigabyte GA-G31M-ES2L.

Kiedy w menadżerze Realtek HD Audio naciskam automatyczny test to w głośnikach jest dzwięk ale gdy kiedy włączam muzykę nic nie słychać.

Jeżeli jest dźwięk podczas testowania w sterownikach audio/panelu lub podczas włączania lub wyłączania komputera

to prawdopodobnie “wcięło” kodeki ?

Podaj jaki masz system bit. :?:

Jakim programem czyściłeś komputer ?

Przywróć system z ostatniego punktu przywracania systemu z ostatnią/najnowszą datą kiedy nie było tego problemu…

Jest dźwięk podczas testowania, ale podczas włączania i wyłączani nie ma. Mam 64-bit. A z czyszczenia komputera chodziło mi, że go odkurzałem.

Dodane 28.07.2011 (Cz) 18:10

Przewróciłem system ale teraz nie mogę włączyć komputera jest czarne tło i wyświetla mi sie runtime error : Program:C\Windows\system32nvvsvc.exe this aplication has requested theruntime to terminete it in an unusaul way. Please contact the aplication’s support team for more information.

  • wygląda na to że źle podłączyłeś kable.

Jak zrobić to musiałbym długo szukać ponieważ mam inną płytę GIGABYTE.

Dziwne ponieważ zawsze czyszczę tak :

  1. Odkurzacz - nie dotykając części.

  2. Suchy pędzelek z końskiego włosia.

  3. Odkurzacz.

Nigdy nie miałem żadnych problemów na wszystkich naprawianych komputerach :wink: