Brak dźwięku po zainstalowaniu sterownika

Witam… Oddałem komp do naprawy i wymienili mi płyte główna… Jo jakiś czas caczął wyskakiwa bluescreen informujący o błędzie z plikiem win32k.sys. uniemożliwiało to normalną pracę z systemem… Wyczytałem że pomaga zainstalowanie nowych sterowników do karty graficznej i dźwiękowej… odinstalowałem sterowniki dźwięku (realtek) i zainstalowałem z oryginalnej płyty dołączonej do sprzętu sterowniki ati. Gdy chcę zainstalowac sterowniki dźwięku z płyty za pomocą dodaj sprzęt… Wyskakuje komunikat że nie znaleziono oprogramowania do mojego urządzenia… a po instalacji sterownika realtek z tej płyty dźwięku nie ma dalej… Co zrobic by usłyszec dźwiek w moim kompie? Proszę o pomoc.

everest nie widzi nazwy płyty głównej i karty dźwiękowej…

przy instalacji sterownika wyskakuje błąd: “nie powiodła się instalacja sterownika realtek hd audio”

Ściągnij i zainstaluj CPU-Z 1.54 , otwórz zakładkę Mainboard i podaj nazwę płyty głównej ,albo daj screena …

P.S - nie wywala Ci następującego kodu BSOD : 0x0000008e

Model: MS-7367

LPCIO: Fintek F71882F

Instalowałem wiele sterowników do karty dźwiękowej ale to nic nie daje… Dźwięku jak nie było tak nie ma…

W jaki sposób wyczyścic ślady po sterownikach do karty dźwiękowej by “na świeżo” spróbowac je zainstalowac? Proszę o pomoc…

Czy to Twoja płyta ?

P.S - co do deinstalacji sterowników AUDIO - możesz to zrobić sam - DODAJ I USUŃ PROGRAMY - następnie za pomocą CCleaner-a przeczyścić rejestr systemowy ,bądź ściągnij sobie Revo Uninstaller - i za pomocą tego programu odinstaluj sterowniki ( tryb zaawansowany bądź rozszerzony )

pytałem się czy nie miałeś ekranów BSOD?

Tak, wyskakiwały ekrany BSOD, jednak do czasu przeinstalowania sterowników do karty graficznej… Nie mogesprawdzić czy moja płytatak wygląda, ponieważ założone mam plomby… Dezinstalacja przez dodaj/usuń programy nic nie dała… CCleanerem czyściłem i dalej sie nie da zainstalować sterownika…

Zrobiłem format c, sterownik się zainstalował, jednak dźwięku jak nie było tak nie ma… Na końcu instalacji wyskoczył błąd, że sterownik Audio HD nie został poprawnie zainstalowany…

Wejdź tutaj … ZainstalujSP 3 , restart komputera … następnie zainstaluj sterownik Realtek High Definition Audio Driver ze strony którą Ci podałem…

P.S - piszę tutaj o instalacji Servis Pack-a 3 dla Windows XP bo przyjąłem założenie ,że taki właśnie masz system.

I jeszcze jedno ( zanim zaczniesz cokolwiek robić ) odinstaluj AMD audio HDMI ( sterowniki dźwięku ATI ), które wcześniej zainstalowałeś…następnie czyszczenie rejestru komputera za pomocą CCleaner-a , restart kompa .

Dziena, już śmiga :wink:

Witam

Wiem, że odswieze stary temat lecz mam podobny problem…realtek zainstalowal sie normalnie i wyswietla go w managerze nawet…lecz glosu jak nie bylo tak niema ;/ Model mojej plyty glownej to M2A-MX. Bardzo prosze o pomoc…

pozdrawiam