Brak dźwięku - problem w zainstalowaniu sterowników

Kupiłem nową płytę Asus M2N-X Plus ,nowy procesor Athlon 4200+.

Nie mogę odpalic systemu z HDD.Postanowiłem zainstalować nowy.Wszystko jest O.K.,ale nie da się sformatować starego z partycji C,co zajmuje mi sporą ilość pamięci na twardym.(Czy to ma jakiś związek z zainstalowaniem sterowników dźwięku,tym bardziej,że poprzednia płyta była firmy GIGABYTE?)

Po zainstalowaniu oryginalnych sterowników nie działa DŹWIĘK. Mam głośniki CREATIVE SBS260.

Pomóżcie…

DZIĘKUJĘ…

szczerze nic nie zrozumiałem. po wymianie płyty glownej reinstalka systemu jest konieczna raczej, a sformatowac mozna przeciez podczas instalacji systemu.

Po prostu nie jestem w stanie sformatować twardego dysku,nie mówiąc już o partycjach a szczególnie ©

Pomóż…

no ale konkretniej co sie dzieje, opisz problem, nawet podczas isntalacji systemu nie mozesz usunac partycji i zalozyc od nowa??

Zacznę od nowa.

Odpalam komputer i pokazuje mi się POST pytając “który system chcę wybrać”;

Na HDD mam dwa systemy,ponieważ z pierwszego nie byłem w stanie skorzystać(po zmianie płyty),to zainstalowałem drugi;

Po wprowadzeniu wszystkich instalatorów z oryginal. CD ,nie instaluje się tylko AC"97;

Przy okazji proszę o pomoc.Jak sformatować tylko partycję “C”.Szkoda mi info na “D”

Dziękuję…

http://www.[CIACH]-za jego pomoca mozna zrobic formata spod dosu , po probuj :slight_smile:

chociaz najlatwiej gdy wlozyz i zabootujesz z plyty windowsa :slight_smile: mowilem. tak masz opcje usuniecia dowolnej partycji

co do dzwieku to z tego co widze płyta ma inny dzwiek niz ac 97(ALC662 6-channel High Definition) wiec jak niby chcesz to zainstalowac??

To co mam zrobić,aby zainstalować dźwięk…?

A jaki komunikat, błąd.

Zgraj dane.

Może warto usunąć z dysku wszystkie partycje - ma być jak nowy, załóż i sformatuj i postaw świeży system.

viewtopic.php?t=25048

nie opisales problemu, to tak jak bym ja napisał wkładam płytę do napędu i nie działa. kto mi pomoże?

tak jak wyzej napisano, przy wymianie płyty najlepiej(z tego co tu widac) instalować na swieży dysk, podziel od nowa partycje i powinno byc git

Postanowiłem jeszcze raz zainstalować system i nie wiem dlaczego,ale wszystko wydaje się być O.K. :smiley:

Co prawda mam nadal dwa sys. na “C”,ale dźwięk jest.

Chciałem podziękować Wam za dobre rady i poświęcenie mi odrobiny cierpliwości.

Pozdrawiam :papa: