Brak dźwięku - problem w zainstalowaniu sterowników

(Mifrey1970) #1

Kupiłem nową płytę Asus M2N-X Plus ,nowy procesor Athlon 4200+.

1)

Nie mogę odpalic systemu z HDD.Postanowiłem zainstalować nowy.Wszystko jest O.K.,ale nie da się sformatować starego z partycji C,co zajmuje mi sporą ilość pamięci na twardym.(Czy to ma jakiś związek z zainstalowaniem sterowników dźwięku,tym bardziej,że poprzednia płyta była firmy GIGABYTE?)

2)

Po zainstalowaniu oryginalnych sterowników nie działa DŹWIĘK. Mam głośniki CREATIVE SBS260.

Pomóżcie.....

DZIĘKUJĘ.....

(Danzelmario) #2

szczerze nic nie zrozumiałem. po wymianie płyty glownej reinstalka systemu jest konieczna raczej, a sformatowac mozna przeciez podczas instalacji systemu.

(Mifrey1970) #3

Po prostu nie jestem w stanie sformatować twardego dysku,nie mówiąc już o partycjach a szczególnie ©

Pomóż…

(Danzelmario) #4

no ale konkretniej co sie dzieje, opisz problem, nawet podczas isntalacji systemu nie mozesz usunac partycji i zalozyc od nowa??

(Mifrey1970) #5

Zacznę od nowa.

Odpalam komputer i pokazuje mi się POST pytając “który system chcę wybrać”;

Na HDD mam dwa systemy,ponieważ z pierwszego nie byłem w stanie skorzystać(po zmianie płyty),to zainstalowałem drugi;

Po wprowadzeniu wszystkich instalatorów z oryginal. CD ,nie instaluje się tylko AC"97;

Przy okazji proszę o pomoc.Jak sformatować tylko partycję “C”.Szkoda mi info na “D”

Dziękuję…

(Danzelmario) #6

http://www.[CIACH]-za jego pomoca mozna zrobic formata spod dosu , po probuj :slight_smile:

chociaz najlatwiej gdy wlozyz i zabootujesz z plyty windowsa :slight_smile: mowilem. tak masz opcje usuniecia dowolnej partycji

co do dzwieku to z tego co widze płyta ma inny dzwiek niz ac 97(ALC662 6-channel High Definition) wiec jak niby chcesz to zainstalowac??

(Mifrey1970) #7

To co mam zrobić,aby zainstalować dźwięk…?

(JNJN) #8

A jaki komunikat, błąd.

Zgraj dane.

Może warto usunąć z dysku wszystkie partycje - ma być jak nowy, załóż i sformatuj i postaw świeży system.

viewtopic.php?t=25048

(Danzelmario) #9

nie opisales problemu, to tak jak bym ja napisał wkładam płytę do napędu i nie działa. kto mi pomoże?

tak jak wyzej napisano, przy wymianie płyty najlepiej(z tego co tu widac) instalować na swieży dysk, podziel od nowa partycje i powinno byc git

(Mifrey1970) #10

Postanowiłem jeszcze raz zainstalować system i nie wiem dlaczego,ale wszystko wydaje się być O.K. :smiley:

Co prawda mam nadal dwa sys. na “C”,ale dźwięk jest.

Chciałem podziękować Wam za dobre rady i poświęcenie mi odrobiny cierpliwości.

Pozdrawiam :papa: