Brak dzwięku przestrzennego

(Qmpz) #1

posiadam głośniki logitech x 540 5.1 karte dzwiękową realtek alc883/662

Wydaje mi sie że nie mam dzwięku przestrzennego tzn

tylnie głośniki i centralny grają ciszej niż przednie

sprawdzając dzwięk w tym programie dołączonym do sterów grają tylko przednie głośniki

a w regulacji głośności po przyciszeniu suwaka FRONT wyciszają sie wszystkie głośniki (suwaki center subwoofer rear nie wpływają na głośność dzwięku)

prosze o pomoc !!

(Hitm3n) #2

Daj więcej volume na głośnikach, ustaw suwaki od front niżej a resztę na maxa. Może to zadziała :slight_smile:

(Qmpz) #3

jak już wspominałem to przycszając suwak front to wszystkie głośniki sie przyciszają

twój sposób nie działa

(Klik9) #4

A czego słuchałeś? Sprawdzałeś na filmie czy grze z dźwiękiem 5.1? Włącz też tryb Matrix, zobacz w sterach karty, czy na pewno masz ustawione głośniki 5.1.

(Qmpz) #5

w filmie jest całkiem nieźle

matriks mam włączony wszystko jest ustawione na 5.1

chciałbym taki efekt jak w filmie uzyskać przy muzie (mp3)

(Hitm3n) #6

Nie da się, że wszystkie... popatrz w ustawieniach, bo pewnie jest 'tick' na tym, że wszystkie naraz się przesuwają. Jak takiego 'ticka' odznaczysz będziesz mógł po kolei każdy ustawić.

(Qmpz) #7

nie moge takiego "ticku" znaleźć

ale odkryłem że jak przesówam balans przy froncie w lewo lub prawo to jakość dzwięku tylnych glośników (lewy lub prawy ) znacznie sie poprawia (nawet bardzo)

PS: NAPRAWDE wszystkie głośniki sie przyciszają gdy przykręcam front

(Klik9) #8

Moim zdaniem takiego efektu jak w filmie w muzie nie uświadczysz, bo muza nie jest nagrywana w 5.1 i te wszystkie efekty są emulowane, czyli mogą być z tym problemy. Posprawdzaj kilka piosenek, różne typy muzyki, sprawdź też muzykę w różnych formatach np. mp3, flac. Ale dla mnie, to wszystko jest kwestia zaznaczenia jakiejś opcji w sterownikach, tak mi się przynajmniej wydaje, ale nie jestem ekspertem.

(Qmpz) #9

czyli nie ma możliwości uzyskania głosu przestrzennego z muzyki??

(Piotr Kluzowicz) #10

Nie, bo muzyka jest nagrywana w stereo (2.0).

(Klik9) #11

Tzn. jest możliwość, ale to wszystko jest emulacja i przeróbka, np. do tego służy ten tryb Matrix. Ale czystego, oryginalnego, natywnego 5.1 w MP3 nie będzie.

(FXJ) #12

Pobaw się w ustawieniach w systemie i programie realteka!

Trochę lepszy program do rozbijania kanałów na 5.1:

srs-audio-sandbox-902-t246039.html

(Qmpz) #13

po pobawieniu sie tym programem nic sie nie zmieniło nadal jeśli biore FRONT ( przesuwam suwak ) to wszystkie satelitki sie przyciszalą