Brak dzwięku w głośnikach

Witam!

Po instalacji nowego oprogramowania nie ma dzwięku. Instalowałam WIN XP Professional. Mam kartę dzwiękową VIA AC`97 Enhauced Audio Controller. Co może być przyczyną takiej sytuacji? Proszę o pomoc.

Przy kontrolerze multimediów audio mam żółty wykrzyknik.

Mało danych - płyta główna, zainstalowana wersja sterownika, kodeki ??

Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń tam gdzie jest żółty wykrzyknik włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ możesz spróbować bez płytki /.

Przeczytaj temat a w nim inne tematy :

viewtopic.php?f=19&t=242661

We właściwościach Masz podaną przyczynę dlaczego urządzenie zostało wyłączone (kod wyłączenia). Podaj go. Możesz także odinstalować, zrestartować komputer i pozwolić systemowi na ponowne jego zainstalowanie.

~popo~ ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie mam żadnej płytki ze sterownikami, a bez płytki już próbowałam to pojawia się komunikat, że jest to nie możliwe.

Kod wyłączenia:

PCI\VEN_1106&DEV_3059&SUBSYS_71201462&REV_50\3861AAA01&0&8D

Chodziło mi o stan urządzenia we właściwościach np: To urządzenie jest wyłączone. (Kod 22)

Nie wiem o co tak dokładnie Ci chodzi. Tam jest jakiś kod 28. Ja się na tym nie znam.

A reszta komunikatu?

I jaką Masz płytę główną? Jak nie wiesz to użyj Everest ultimate, a w programie podsumowanie->płyta główna->nazwa płyty.

Płyta główna: MSI KT4AV

Ja Ci radzę po prostu wejść na stronę producenta płyty głównej i pobrać stamtąd sterowniki do twojej płyty. Zainstaluj je i wszystko powinno grać :wink:

A znasz może adres producenta tej płyty?

Najpierw instaluj (sterowniki)

Chipset, a potem

kartę dźwiękową.

Jak dobrze pamiętam już instalowałam ten sterownik i nadal nie działało, ale sprwdzę jeszcze raz.

Na koniec zainstaluj Directx

a bez tego Directx nie będzie chodziło?

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 20:40 został dopisany post przez ~popo~

a bez tego Directx nie będzie chodziło?

Podczas instalacji sterowników karty dźwiękowej i karty graficznej powinno się zainstalować ponownie directx.

Niestety nadal nie działa. Zainstalowałam te trzy wymienione wyżej pozycje i jest tak jak było do tej pory.

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 21:21 został dopisany post przez ~popo~

Czy może ktoś wie jaka jest przyczyna tego, że nie mam dzwięku? Proszę o pomoc, bo dzwięk jest mi bardzo potrzebny!

A przed instalacją wyrzuciłeś poprzednie i przeczyściłeś komputer CCleanerem

Kod 28 to ewidentnie nie zainstalowany sterownik.

Wiecie co ja mam podobny problem:

Przedwczoraj kupilem sobie nową (a przynajmniej tak mi powiedziano) płyte główną, bo stara mi sie spalila no i teraz nie slysze nic przez mojego kompa ale moja karta dziwekowa jest zintegrowana. Oczywiście na starej płycie dżwie wydobywał sie normalnie, Nazwa płyty głównej MSI PM8M2-V (MS-7071)

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=242661

viewtopic.php?f=2&t=242542

viewtopic.php?f=19&t=205720

viewtopic.php?f=19&t=230120