Brak dźwięku w głosnikach

Witam kupiłem głośniki Logitech X-540 i mam z nimi problem z tego co wiem moja zintegrowana karta dzwiekowa ma 6 ch jednak mimo ze w opcjach windowsa i w sterach od niej mam ustawione na 5,1 zawsze graja tylko 2 głosniki przednie ;/ zmieniałem podłacznie kabli dalej to samo. Problem występuje na XP i Viscie

Czy kupno karty dźwiekowej creative rozwiąze moj problem? Jaka może być najtansza karta która będzie działala na viscie bo o ile pamietam vista ma problemy z dzwiekiem.

Jeśli słuchasz muzyki (stereo) lub filmików z youtube to nie będziesz miał dźwięku ze wszystkich głośników. Sprawdź czy na filmie z dźwiękiem 5.1 też będą grały tylko dwa głośniki.

nawet w teście realteka one nie graja a na bank są sprawne

Jeżeli mówimy o płycie z podpisu “Foxconn MCP61SM2MA” to producent zaoszczędził na wyjściach chyba. Bo z tego co widziałem na stronie producenta to płyta ma tylko 3 standardowe gniazda - wejście , wyjście i mic, jednak dalej pisze że dzwiękówka to 5.1. Więc trzeba w sterach realteka zmienić aby Wejście (niebieski ) i mic (różowy ) stały się wyjściami ,podłączyć głośniki do wszystkich gniazd i powinno zadziałać.

tylko jak to zrobić . zawsze grają głosniki podłączone do zielonego gniazdka

XP-> Stery Realteka-> WEj/Wyj audo-> pokarze się okno z trzema wyjściami

Przy podłączonych głośnikach najeżdzając i klikając myszka na obrazek przy gnieździe pokaże się okno w którym można dokonać zmian

o to chodzi że nie moge przestawic…

a masz podłączone głośniki?

Dodane 16.07.2009 (Cz) 12:10

914eba5a824ff968.jpg

tak to powinno wyglądać , tylko że ja mam inny układ oraz głośniki 2.0

ja zmian mogę dokonywać jedynie w zakładce panel przedni a tam nie mam nic podłączonego…

Dodane 17.07.2009 (Pt) 16:10

Sprawdzałem u kolegi na płycie asus m2n8 -vmx i tam po zmianie na 6 ch ikonki same się zmieniają zamiast mikro sub/ central itp

a u mnie nic … nie mam pojęcia co robić ;( mozne na płycie trzeba coś ustawić ? czekam na rady