Brak dźwięku w komputerze po zainstalowaniu frameworka

(Spoxsry) #1

Witam. Mam dziwny problem, ponieważ wczoraj zniknął całkowicie dźwięk z komputera.

Wszystko było w porządku, do póki zainstalowałem Net framework 2.0. Wyskakiwał mi błąd MOM.exe, a że w internecie nie znalazłem żadnego działającego nowszego (instalowałem Net Framework 3.5 ale nie chciał sie polaczyc z netem), to zainstalowałem 2.0. Po jakimś czasie gdy włączyłem głośniki głosu nie było, a przed instalacją wszystko działało. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć problem?

(77isabelle77) #2

czy masz zainstalowany NET.Framework? przeinstaluj sterowniki karty dźwiękowej,masz pewnie ATI

-- Dodane 16.06.2010 (Śr) 21:20 --

sorki ,masz przecież ehheh ,słuchaj zainstaluj pogram odkurzacz i wyczyść nim kompa dodatkowo po tych reinstalacjach

-- Dodane 16.06.2010 (Śr) 21:21 --

i te MOM.exe potem usuń

(Spoxsry) #3

przeinstalowywałem już sterowniki do karty graficznej oraz dźwiękowej. MOM.exe już nie mam, ale i dźwieku też nie. Zastanawiam sie czy to coś z kartą dźwiękową sie nie stało?

(darek0107) #4

NetFramework instaluje sie tak:

Sciaga plik instalacyjny 231 MB

wyłącza kabek od netu

Uruchamia plik - om pięć razy prubuje sie połaczyć z netem

Jak sie nie połaczy to po piatym razie sie instaluje

A pozatym to bez sesu że instalowałes "2"

Trabyło od razu 3.5 - on ma w sobie "2"

(Spoxsry) #5

Nigdy nie instalowałem Frameworka, wiec jestem w tych sprawach zielony. Jutro spróbuje i zobacze czy coś to dało. Dzieki za rade

(Frog) #6

Rozyk , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(77isabelle77) #7

sprawdź jeszcze ustawienia dźwięków w sterownikach czy nie masz jakiejś funkcji wyłączonej,na realteku np,często po zainstalowaniu brak dźwięku do póki nie zmieni się ustawień z " brak" na "ogólny" w efektach nie pamiętam jak się to ma do ATI

(Pawel Pieczyrak) #8

Na Twoim miejscu usunąłbym Net. Framework 2.0, pobrał pełną wersję z neta która waży około 150 MB, czyli nie instalator, który będzie pobierał resztę z neta, zainstalował i sprawdził czy jest dźwięk. Jeżeli ni będzie to poszperaj w ustawieniach karty dźwiękowej.

(Maxiposter) #9

Witam, mam problem, poniewaz nie mam głosu w internecie np. youtube, wrzuta, itp. Mam skype i tez mnie nie slychac przez mikrofon. Posprawdzalem kable, wtyczki, moze sie cos poluzowalo... NIC :frowning: Przed formateb byl normalnie glos, wszystko chodzilo jak trzeba, i jak zrobilem format kompa glosu nie bylo, tzn. w internecie... Sterowniki byly instalowane, niewiem co sie dzieje, moze cos z regulacja głośności ?? Niewiem. Proszę o pomoc, z gory dzieki :slight_smile: