Brak dźwięku w komputerze, prośba o pomoc!

(Mada89pn) #1

Dzień dobry, mam problem z komputerem.

Otóż kilka dni temu, z niewyjaśnionych przyczyn przestał mi działać dźwięk w komputerze. Było wszystko OK, wyłączyłam komputer, uruchomiłam go ponownie... Dźwięku już nie było. Głośniki są podłączone, głośność zarówno w głośnikach, w samym sobie komputerze i programach wszystkich jest ustawiona bez mała na maksymalną głośność... a dźwięku i tak nie ma. Tego samego dnia, krótko przed wystąpieniem problemu, zainstalowałam na komputerze darmowy program antywirusowy AVIRA. Czy brak dźwięku może mieć coś wspólnego z jego działalnością? Zrobiłam skan systemu, wykazało mi wtedy, że jakieś pliki były ukryte/chronione czy coś takiego i że zostaną usunięte przy następnym starcie systemu. I teraz, jak przeglądam pliki, które trafiły do kwarantanny, to znajduję w nich, poza plikami z folderu

C:\Windows\system.32 także plik C:\System Volume Information_restore{E5A25D07-18CD-4255-8357-A444C4E513F6}\RP2\A0000044.dll. Czy brak dźwięku może mieć z nim coś wspólnego?

Jestem kompletnie zielona w tych sprawach. Bardzo prosiłabym o wyrozumiałość. Zazwyczaj jakimiś większymi problemami z komputerem zajmuje się brat, który stwierdził, że jedynym wyjściem z sytuacji, jest format dysku, bo mam dużo wirusów na komputerze i nic się nie da innego z tym zrobić, niż dysk sformatować. Postanowiłam więc sama ten problem naprawić. Czy naprawdę nie ma innego wyjścia? Formata dysku bym wolała jednak uniknąć...

I proszę nie pytać się mi o żadne logi, czy coś takiego, bo nie mam zielonego pojęcia co to wszystko jest. Jeśli chce ktoś, żebym coś sprawdziła, musi mi dokładnie, krok po kroku, powiedzieć, jak mam to zrobić, bo jestem w tym wszystkim autentycznie zagubiona...

(Unimor158) #2

To nie jest virus przywróć go tam gdzie był i będziesz miała dzwięk.

Jak nie to pobierz Realtek HD Audio

(Mada89pn) #3

Próbowałam go przywrócić, ale mimo, że avira napisała mi, że został przywrócony, to dźwięku nadal nie ma. Będę więc musiała zobaczyć z tym Realtekiem.

-- Dodane 13.03.2010 (So) 17:58 --

Poprzednio problem się sam naprawił. Nic nie instalowałam, nic więcej nie zmieniałam... Dźwięk po prostu wrócił. Wyłączyłam komputer, włączyłam... dźwięk był. Przez kilka tygodni było wszystko OK... A teraz znowu dźwięku nie mam. Wyłączyłam komputer, odłączyłam głośniki, ponieważ potrzebowałam ich przy laptopie... gdy podłączyłam głośniki ponownie do PC i ponownie go uruchomiłam... okazało się, że dźwięk ponownie "zniknął". Tym razem AVIRA nie miała z tym nic wspólnego (przynajmniej tak mi się wydaje, nie widzę już tego pliku w kwarantannie). Zainstalowałam również Realtek HD Audio jak to mi poprzednio poradzono... i on również nic mi nie zmienił. Dźwięku jak nie było, tak nie ma. Więc... jakieś inne pomysły?