Brak dzwieku w laptopie po usunieciu Realtek

Witam, mam problem, na laptopie Acer Extensa 4630Z podłączyłem wczoraj głosniki Logitech X-530. jest to ladny komplecik glosnikow 5.1 niestety po podlaczeniu dzwiek szedl tylko z dwoch+subwoofer. w realtek zauwazylem ze jest opcja tylko na sluchawki oraz 2CH glosnik. w windowsowych ustawieniach znalazlem opcje 5.1 (jak bd potrzeba to opisze dokladnie jak i gdzie) wiec stwierdzilem, ze ograniczeniem dla glosnikow jest realtek. wywalilem realtek i tu zaczyna sie cala historia, gdyz po usunieciu tego programu nie tylko nie dzialal caly komplet co wogole nie dzialalo NIC :o nie chodzi nawet glosnik laptopa, ani w zadnych odtwarzaczach, ani w necie, ani nawet dzwieki systemowe. zainstalowalem na nowo realteka ale nic to nie dalo, nadal cisza :expressionless: czytalem o podobnych problemach na roznych forach ale nikt nie mial tego problemu co ja… prosze o pomoc, bo sam nie wiem co moge jeszcze zrobic :frowning:

Opcja 1:

Użyj opcji Przywracania systemu do dnia wstecz np: 2 przed usunięciem programu…

Wszystko będzie działać. :slight_smile:

Opcja 2:

Głośniki padły :stuck_out_tongue:

Sterowniki jeszcze raz wgraj, ściągni ze strony producenta…

nie trzeba bylo, zadzialal sposob Sebo, dzieki bardzo za pomoc, najwazniejszy problem rozwiazany. moze teraz tak na spokojnie ktos wie jak zrobic zeby jednak dzialaly wszystkie glosniki?? :slight_smile: tym razem moze uda sie to zrobic bez rozpieprzenia systemu :smiley: